Dla nastolatków / Edukacyjne / Komiks / Serie

„Sapiens. Opowieść graficzna”

Nie możesz nie znać tych książek – nie żartuję! I Ty, i Twoje dziecko dzięki nim spojrzycie na świat z zupełnie innej perspektywy. Poczujecie, jak otwierają się w Waszych głowach szufladki, o których istnieniu nawet nie mieliście pojęcia. Zobaczycie znane fakty w innym świetle, a we współczesności dostrzeżecie echa historii tak jasno jak nigdy dotąd. Spotkanie z „Sapiens” było dla mnie odkryciem i licznymi momentami olśnień. Chyba jeszcze nigdy wiedza tak łatwo nie wpadała mi do głowy. Tobie rownież życzę tego, abyś mógł/mogła doświadczyć podobnych odczuć. A zapewnią Ci to książki z serii „Sapiens. Opowieść graficzna” autorstwa Yuvala Noaha Harariego z błyskotliwymi rysunkami duetu David Vandermeulen i Daniel Casanave.

Seria składa się z trzech tomów:

„Narodziny ludzkości” – fascynujące wprowadzenie w historię naszego gatunku. To opowieść o tym, jak staliśmy się tym, kim jesteśmy.

„Filary cywilizacji” – koncentruje się na kluczowym momencie w historii ludzkości – rewolucji agrarnej. To opowieść o tym, jak rolnictwo wpłynęło na nasze społeczeństwa, wprowadziło hierarchie, a także… nowe problemy.

„Mistrzowie historii” – porusza tematykę kapitalizmu, ideologii, religii, a to wszystko przedstawia w zaskakującej formie teleturnieju. Prowokuje, zmusza do myślenia i wciąga do dyskusji.

Serię „Sapiens” powinien znać każdy!

„Sapiens” to opowieści graficzne, które nie tylko dostarczają wiedzy o historii, antropologii czy ewolucji, ale również stawiają pytania, zachęcają do refleksji nad ludzkością oraz żonglują odniesieniami do kultury i sztuki. To unikalne spojrzenie, które z pewnością na długo pozostanie w Twojej głowie. A może na stałe zmieni już Twoje myślenie o ludzkości…

Doceniam całą serię za wyjście poza schemat, oryginalny sposób przekazu, szczyptę humoru, która nie jest dodana na siłę, a pojawia się naturalnie. Zachwycam się drobiazgowymi rysunkami, tysiącami szczegółów zmalowanych przez Davida Vandermeulena i Daniela Casanave. I nie mogę się nadziwić, jak te ilustracje w połączeniu z tekstem Harariego tworzą tak spójną, przemyślaną i angażującą całość. Majstersztyk!

Koniecznie się z nimi zapoznaj!

Author

magdadzioba@wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *