7+,  8+,  9+,  Dla nastolatków,  O przyjaźni i relacjach

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” obchodzi 10 urodziny! Ta rewelacyjna seria zrzesza tysiące młodych czytelniczek i czytelników, a ja się temu zupełnie nie dziwię. Bo książki Agnieszki Mielech są autentyczną odpowiedzią na czytelnicze potrzeby 7-12-latek. Nierzadko też towarzyszą w pierwszych próbach samodzielnego czytania. A ponieważ jest to wciągająca seria, to szansa na to, że dziecko złapie czytelniczego bakcyla i pozostanie w świecie literatury na stałe, jest naprawdę wysoka!

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” obchodzi 10 urodziny!

Co takiego więc mają w sobie te książki, że od 10 lat dzieciaki ciągle po nie sięgają? Odpowiem w 10 punktach:

  1. Uniwersalne tematy i zwyczajni bohaterowie, z którymi łatwo się utożsamiać.
  2. Różnorodność. Każda część skupia się wokół innego tematu, problemu, wyzwania. Dlatego cała seria w ogóle się nie nudzi.
  3. Relacje. To książki o przyjaźni, koleżeństwie, rodzinie. O zawieraniu nowych znajomości, o idei siostrzeństwa przekazywanej już najmłodszym pokoleniom.
  4. Pozytywny obraz relacji rodzic-dziecko. Tu rodzice wspierają, motywują, współtowarzyszą. Relacje rodzinne są ciepłe, pełne szacunku i pozytywne.
  5. Humor. To książki, w których zabawnych dialogów i opisów nie zabraknie.
  6. Edukacja. Seria przemyca treści edukacyjne i nie robi tego nachalnie. Ot, rozmowa na temat nowinek technologicznych albo przygotowania do zagranicznego wyjazdu.
  7. To książki, które motywują do działania i dodają odwagi. Zachęcają do poznawania nowego i otwartości na innych.
  8. Przystępny język, który nie jest jest oderwany od rzeczywistości współczesnych młodych ludzi.
  9. Rozbudzenie wyobraźni i kreatywności. Przygody Emi i jej przyjaciół to skarbnica pomysłów na nudę.
  10. Przede wszystkim jednak te książki to świetna zabawa i dużo radości!

W serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” znajdziesz 15 książek głównych oraz serię Dookoła świata. Oprócz nich są jeszcze wydania specjalne, szkolniki i książka kreatywna. Jest w czym wybierać!

A jak świętować urodziny Emi? Przez cały sierpień na instagramowym profilu wydawnictwa Wilga trwa maraton czytania z Emi. Co tydzień odbywają się też konkursy, w których można wygrać wspaniałe nagrody. Wystarczy pokazać swoją kolekcję książek o Emi, napisać recenzję jednego z tytułów i oznaczyć post hasztagiem #czytamEmi. Powodzenia! I 100 lat dla Emi i jej Klubu!

Emi i Tajny Klub Superdziewczyn

Tu kupisz książki

Inne wpisy o Emi: „Emii i Tajny Klub Super dziewczyn. Dookoła świata. Hiszpania, Ole!”, „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Magia świąt”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *