6+,  7+,  8+,  9+,  Dla nastolatków,  O przyjaźni i relacjach,  Serie

„Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Hiszpania, Ole!”

Jeśli wybierasz się na wakacje do Hiszpani, to koniecznie czytaj dalej. Kontynuuj również, jeśli znasz już inne książki o Emi i Tajnym Klubie Superdziewczyn. A jeśli jeszcze nie znasz Emi i może szukasz odpowiedniego kierunku na urlop, to tym bardziej nie przerywaj czytania. Mam książkę, która oddycha wakacjami, wciąga jak najlepsza przygodówka z detektywistycznym sznytem i do tego jest po prostu życiowa. Oto kolejny tytuł z serii „Dookoła świata. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hiszpania, Ole!”.

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Hiszpania, Ole!"
"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Hiszpania, Ole!"

Trochę spontanicznie, ale pełni inspiracji (dzięki hiszpańskim koleżankom z wymiany), Emi wraz z rodziną i przyjaciółmi wylądują na wakacjach w Andaluzji. I nie będzie to leżenie plackiem na plaży, ale podróż pełna przygód, a nawet detektywistycznych zagadek. Okaże się bowiem, że podjadanie churrosów i łapanie promieni słońca, wcale nie rozleniwia, a wyostrza detektywistyczny zmysł.

„Dookoła świata. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hiszpania, Ole!” to książka, którą musisz zabrać na hiszpańskie wakacje!

Zagadka zaginionego obrazu nie będzie jednak grać pierwszych skrzypiec. To Hiszpania z jej smakami, kolorami i zapachami jest tu główną bohaterką. Malownicze wzgórza, wybrzeża i miejskie zabytki widziane oczami Emi, sprawią, że w wyobraźni przeniesiesz się do Malagi czy Barcelony. Smak tapasów i soczystych melonów niemal poczujesz na języku, a nadmorską bryzę na policzkach. Ta książka po prostu spowoduje, że zechcesz spakować ją do plecaka i wyruszyć do Hiszpani śladami Emi i jej przyjaciół!

"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Hiszpania, Ole!"
"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Hiszpania, Ole!"
"Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Dookoła świata. Hiszpania, Ole!"

Agnieszka Mielech przekazuje solidną porcję ciekawostek na temat Andaluzji. O hiszpańskiej kulturze, przyrodzie, zabytkach czy historii pisze przystępnie, swobodnie i z autentycznym zachwytem. Ale niech Cię to nie zmyli, bo „Hiszpania, Ole!” to nadal historia pełna przygód, rodzinnych potyczek i różnorakich barw przyjaźni. Ta książka, jak i cała seria, wypełniona jest ciekawością świata i ludzi, empatią, zaangażowaniem, relacjami i emocjami. Nie bez powodu więc książek o Emi jest ponad 20. To uniwersalna seria, w której każda dziewczynka (6-12 lat), ale też i chłopak (w końcu w Klubie jest też Franek) odnajdzie tematy bliskie swojej codzienności.

A jeśli masz słabość do Hiszpanii (i do Emi, oczywiście), to najnowszy tytuł możesz nabyć w pakiecie z dodatkowymi niespodziankami (książka, przypinka, torba i plakat). Pakiet znajdziesz na stronie Oficjalnego Sklepu Emi.

„Dookoła świata. Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Hiszpania. Ole!”, Agnieszka Mielech

Ilustracje: Magdalena Babińska

Wydawnictwo Wilga, 2023

Liczba stron: 224

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *