Dla nastolatków,  Komiks,  Serie

Seria „Hooky”. „Król wiedźm”, „Zaginiony książę”

Pokażę Ci dziś dwa potężne komiksowe tomiszcza. To seria „Hooky”, „Król wiedźm” i „Zaginiony książę”, czyli komiksy, w których magiczne wydarzenia i nieprawdopodobne przygody są tłem, na którym pięknie wybrzmiewają kwestie takie jak dorastanie, zakochanie, przyjaźń, relacje w rodzinie, odwaga, czy wzajemna pomoc. Czyli to wszystko, co jest ważne i bliskie współczesnym nastolatkom. A podane w stylistyce mangi mogą okazać się dla nich jeszcze bardziej atrakcyjne.

„Hooky” to komiksy, w których akcja pędzi tak, jak główna bohaterka mknie na miotle już w pierwszych kadrach. To historia, która nie zwalnia i wciąga w wir niepojętych wydarzeń, które przytrafią się dwójce rodzeństwa z rodu wiedźm, Dorianowi i Dani. To w końcu opowieść, która intryguje sprawnym przeplataniem zabawnych scen (Dani w sukienkach księżniczki Moniki) i dialogów (a nawet mimiki bohaterów) z naprawdę tragicznymi wydarzeniami, które nie raz wywołały we mnie wzruszenie. A o co tak naprawdę chodzi w „Hooky”?

Seria „Hooky” to komiksy, które spodobają się każdemu, kto lubi w książkach dynamiczną akcję i wiele wątków.

Wszystko rozpoczyna się w momencie, gdy Dorian i Dani spóźniają się na autobus do tajemniczej szkoły, w której mieli rozpocząć naukę. Ponieważ rodzice nie mogą dowiedzieć się o tym, że dzieci jednak nie pojechały do szkoły (nikt nie wie, gdzie ona jest), w której mieli spędzić 9 miesięcy, rodzeństwo wpada na pomysł, aby udać się do ciotki Hilde z prośbą, aby została ich nauczycielką magii. I właśnie ten moment odmieni życie dwójki bohaterów.

Od tej pory będą mieli do czynienia z lawiną przedziwnych wydarzeń. Spotkają księżniczkę, trafią do więzienia, poznają mistrza Perdragona i zrozumieją, na czym polega konflikt między światem magicznym a tym zwykłym. Będą podejmować trudne decyzje, a czasem to los podejmie je za nich. Doświadczą wiele dobra, ale zło też ich nie ominie. A może to właśnie przed nimi stoi teraz wyzwanie, aby uratować świat? A może któreś z nich gotowe będzie zostać królem wiedźm?

Całe szczęście, że od razu dostajemy do rąk dwie części. Historie bowiem się zazębiają i druga część jest kontynuacją pierwszej. Tak naprawdę czyta się jeden naprawdę pokaźny komiks. Jeśli masz więc w domu fana lub fankę komiksów, zwłaszcza takich, w których tempo nie zwalnia, a wątków jest wiele, to „Hooky” będzie strzałem w dziesiątkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *