8+,  9+,  Dla nastolatków,  O zwierzętach,  Serie

„Zwierzęta od A do Z”

Ponad 300 gatunków zwierząt w jednym miejscu? I nie w ZOO? To gdzie? W domu, a dokładnie na półce z książkami. Ewentualnie w bibliotece 😉 W książce „Zwierzęta od A do Z” znajdziesz ich cały przekrój, od bezkręgowców, przez ryby, płazy i gady, aż do ptaków i ssaków.

Zwierzęta od A do Z
Zwierzęta od A do Z

I owszem, przeczytasz o zwierzakach, które pewnie już znasz, o chrząszczu, kruku czy morsie. Ale czy słyszałaś/eś kiedyś o mózgowniku labiryntowatym? A o amblypydze pstrokatej? A może o puklerzniczku karłowatym? (Czemu nikt nie wpadł na to, aby te nazwy wykorzystać w wierszykach logopedycznych?). Zakładam, że jeśli nie jesteś zafiksowana/y na punkcie zoologii, to pewnie podejrzewasz, że sama wymyśliłam te nazwy 😉 Otóż nie! Mózgownik to pewien rodzaj koralowca, amblypyda to jeden z pajęczaków, a puklerzniczek to najmniejszy na świecie pancernik.

Zwierzęta od A do Z
Zwierzęta od A do Z

I wiesz co? To super, że w „Zwierzętach od A do Z” przeczytasz o tak niespotykanych stworzeniach. Ale również super jest to, że o powszechnie znanych zwierzakach też dowiesz się czegoś intrygującego. Weźmy na przykład takiego słonia afrykańskiego. Jego trąba ma aż 40 tyś. mięśni! Szok! Zaskakujący jest też mały koliberek – macha skrzydełkami aż 80 razy na sekundę. Takich zaskoczeń w tej książce jest o wiele więcej.

Zwierzęta od A do Z

„Zwierzęta od A do Z” to świetny pomysł na poszerzenie wiedzy o zwierzakach, ale również na jej uporządkowanie. Książka podzielona jest na 6 części, a każda z nich zaczyna się krótkim wprowadzeniem do danej grupy. Potem już mamy przegląd przeróżnych stworzeń z opisem ich cech charakterystycznych, ale też mniej znanych faktów. Całości towarzyszą poglądowe ilustracje, dla mnie mega atrakcyjne.

Książka idealna na prezent dla młodych miłośników zwierząt. Zaskoczy, zachwyci i da niesamowitą frajdę.

„Zwierzęta od A do Z”, Jules Howard

Ilustracje: Jarom Vogel

Wydawnictwo Kropka, 2022

Liczba stron: 192

Wiek: 8+

Jeden komentarz

  • Andrzej

    Taka książka może być prawdziwym skarbem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzięki niej możemy odkrywać fascynujący świat różnych gatunków zwierząt, począwszy od tych najpopularniejszych, po te bardziej egzotyczne, których istnienie może być nieznane dla wielu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *