4+,  5+,  6+,  7+,  Edukacyjne

„Tajemnice głębin oceanu”

Szukasz książki, dla której hasło „nauka przez zabawę” nie jest jedynie wytartym sloganem? Takiej, która robi efekt wow, którą dzieci wyrywają sobie z rąk, i którą chcą zabierać na pikniki, spacery i na nocowankę do kolegi? „Tajemnice głębin oceanu” spełnią te oczekiwania!

Tajemnice głębin oceanu

Oczywiście jest tu sporo wiedzy o oceanach. Tych pokrytych lodem i tych z bajecznie kolorową rafą koralową. Tych, w których wodorosty tworzą lasy i tych, w których głębinach skrywają się wraki statków, a wraz z nimi fascynujące tajemnice. Są tu również głębiny tak czarne i mroczne, że aby coś w nich dojrzeć, będziesz potrzebować… latarki. Tak, latarki. Takiej kartonowej, dołączonej do książki.

Tajemnice głębin oceanu
Tajemnice głębin oceanu

I właśnie z tą latarką można poczuć się jak Jacques Cousteau. No dobra, może nie od razu zostaniesz najsłynniejszym badaczem mórz i oceanów, ale poznasz meduzy arktyczne, manty, papugoryby i rozgwiazdy. Może zachwyci Cię butlonos, a może podpłyniesz do zatopionego statku, aby tam spotkać kraby, pławikoniki i langusty.

„Tajemnice głębin oceanu” to książka o nietypowym formacie. Przypomina kołonotatnik ze sztywnymi stronami i jest to rozwiązanie bardzo wygodne i wytrzymałe. Pomiędzy kartonowymi stronami skrywają się też strony foliowe i całkowicie czarne. A gdy wsuniesz między nie latarkę, wtedy otworzy się przed Tobą fascynujący podwodny świat. Obok foliowych arkuszy znajdziesz też listę z nazwami morskich stworzeń do odszukania. To bardzo dobra zachęta.

Tajemnice głębin oceanu

Ta książka gwarantuje długie chwile spędzone w sposób mądry i wartościowy. To dobra zabawa, ale też wiedza, która do młodych głów wpada w sposób bezbolesny. A ponieważ wiem, że książki edukacyjne to nie zawsze pierwszy wybór wśród dzieci, to tym bardziej polecam „Tajemnice głębin oceanów”. Jej nieszablonowość i aktywizujący aspekt będą na tyle atrakcyjne, że mało kto zdoła się im oprzeć.

„Tajemnice głębin oceanu”, Julia Adams, Lisa Regan

Ilustracje: Marc Pattenden

Wydawnictwo Jedność dla dzieci, 2022

Liczba stron: 40

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *