3+,  4+,  5+,  6+,  Z humorem

„Tatu i Patu w przedszkolu”

Wyobraź sobie, że od samego rana szykujesz się do spa i nie możesz się już doczekać tych wszystkich masaży, błotnych kąpieli, zabiegów i relaksu w basenie. A teraz pomyśl, że zamiast do „Spa Szczęściarzy” trafiasz do przedszkola! Ale zanim się zorientujesz, minie pół dnia. Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Jeśli jesteś Tatu lub Patu to może się nawet okazać, że dzień spędzony w przedszkolu będzie ciekawszy niż atrakcje w spa!

Tatu i Patu w przedszkolu
Tatu i Patu w przedszkolu

Tak właśnie się wydarzy pewnego słonecznego dnia, gdy dwoje zwariowanych braci trafi przez pomyłkę do przedszkola „Wyspa Szczęścia”. Zamiast zróżnicowanych posiłków, zajadają się owsianką. Zamiast zabiegów na ciało są zabawy grupowe. A kąpiele błotne okazują się całkiem przyjemnym tarzaniem w piaskownicy. Na dodatek siłownia przypomina plac zabaw. To jednak Tatu i Patu wcale nie zniechęca. Przecież huśtawka wagowa świetnie nadaje się do podnoszenia ciężarów w postaci grupy przedszkolaków, a karuzela dobrze działa na sztywne kończyny i bolesne plecy. Takich atrakcji w przedszkolu będzie jeszcze więcej.

Ale to nie koniec szalonych przygód. Gdy trójka nowo poznanych przedszkolaków zrozumie, że bracia tak naprawdę chcieli trafić do spa, to ambitnie postanowią im pomóc w realizacji tego celu. Jednak czy bracia nadal chcą do spa? W końcu w przedszkolu jest naprawdę miło i wesoło.

Tatu i Patu w przedszkolu
Tatu i Patu w przedszkolu

„Tatu i Patu w przedszkolu” to zwariowana opowieść pełna dobrego humoru.

„Tatu i Patu w przedszkolu” to już kolejny tytuł o przygodach „(…) braci, którzy czasem nieco dziwnie się zachowują. Pochodzą z Dziwolandii, a tam pewne rzeczy robi się inaczej niż u nas”. W Polsce czytelnicy mogą jeszcze sięgnąć po „Tatu i Patu. Szalone maszyny”. Natomiast ta fińska seria liczy już o wiele więcej tytułów i ukazała się dotąd w 31 językach.

Rewelacyjnie bawiłyśmy się z Basią przy tej książce. To komedia pomyłek, w której absurd gra pierwsze skrzypce. Dowcipna, wesoła i pogodna. Dużo się w niej dzieje, a ilustracje to już totalny galimatias z wieloma smaczkami dla wprawnego oka. Na dodatek książka sprawdzi się u początkujących przedszkolaków, bo pokaże, że przedszkole to arcyciekawe miejsce pełne frajdy.

Tatu i Patu w przedszkolu

„Tatu i Patu w przedszkolu”, Aino Havukainen, Sami Toivonen

Wydawnictwo Bona, 2023

Liczba stron: 36

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *