2+,  3+,  4+,  5+,  6+,  O emocjach

„Świat chce, byś był sobą”

Czytasz tę książkę i czujesz, że zaczynasz się delikatnie unosić. To dlatego, że „Świat chce, byś był sobą” dodaje skrzydeł, a nawet wiatru w balon, którym możesz polecieć, gdzie zapragniesz. Ta urzekająca książka to pochwała różnorodności i niepowtarzalności każdego człowieka. A to przecież dzięki temu świat jest tak ciekawy, kolorowy i fascynujący.

Świat chce, byś był sobą
Świat chce, byś był sobą

Dajmy dzieciom zadanie – zbudujcie swój balon, którym uniesiecie się do chmur! Być może ktoś na starcie się zniechęci i pójdzie na drzemkę, ktoś inny zacznie od matematycznych wyliczeń i szkiców, ktoś skupi się na dekoracjach, a jeszcze inni będą pracować zespołowo. I to właśnie jest piękne! Każde dziecko inaczej postrzega świat, ma swój temperament, inne ambicje, postawy czy nawyki. Tę różnorodność warto uważnie pielęgnować, nie można jej zgubić.

Świat chce, byś był sobą

„Świat chce, byś był sobą” wzmocni w dzieciach pewność siebie oraz szacunek dla innych. To jedna z tych książek, po przeczytaniu których masz ochotę tańczyć, śpiewać, działać (może zbudować balon…), a przede wszystkim być sobą!

I te ilustracje, po prostu obłędne!

Świat chce, byś był sobą
dzieci w balonie

„Świat chce, byś był sobą”, Joanna Gaines

Ilustracje: Julianna Swaney

Wydawnictwo HarperKids, 2021

Liczba stron: 32

Wiek: 2+

Inne książki, które wzmacniają dzieci: „Może”, „12 dziecięcych wyzwań”, „Inny niż wszyscy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *