3+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Może. O magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku” Kobi Yamada

Nie wierzę, aby to był przypadek, że ta książka właśnie teraz znalazła się w moich rękach. Akurat w momencie, gdy stłumione przez lata pragnienia i pasje dochodzą do głosu i zaczynają nadawać kształt mojemu życiu. To nie mógł być przypadek… „Może” przyciąga jak magnes, a potem zostaje z Tobą już na zawsze.

Magia prostych słów, ale na tyle silnych, aby otworzyć oczy i serca, zatrzyma Cię i zachęci do refleksji.

„Twoje życie należy do ciebie.

Próbuj tylu rzeczy,

ile zdołasz spróbować.

Zobacz tyle, ile jesteś w stanie”

Kobi Yomada stworzył książkę, która poprowadzi Cię przez życie, wesprze w momentach zwątpienia, doda otuchy, gdy będziesz zmęczony i odwagi, gdy dopadnie Cię lęk. To książka, która uwierzy w Ciebie, gdy Tobie tej wiary zabraknie i pomoże Ci siebie odnaleźć. Dlatego wracaj do niej w chwilach marazmu, ale też, gdy chcesz się wzmocnić. Przeczytasz wtedy o swoim potencjale, o wyjątkowości, która w Tobie tkwi i pomoże Ci zdziałać fantastyczne rzeczy.

„Może” buduje poczucie wartości, daje moc do działania i kieruje do serca, do podświadomości. To książka refleksyjna, nieco filozoficzna i przepełniona wiarą w dobro, tkwiące w każdym człowieku. Czytana wraz z dzieckiem, otworzy przed nim nowe perspektywy, marzenia, pobudzi do snucia planów i wizji. Zachęci do odkrywania nieznanego, mimo że po drodze mogą pojawić się trudności i potknięcia. Będzie najpiękniejszą okazją do rozmów, pytań, szukania odpowiedzi i podejmowania prób.

Jestem poruszona, tym, jak wspaniały przekaz niesie ta książka, i jak bardzo jest mądra. „Może” to cudowny prezent, który warto sprawić swoim dzieciom, ale również samym sobie. To jak wręczenie komuś na dłoni jego wiary w siebie, zapakowanej w pudełko z marzeń.

„Może” czaruje tekstem, ale również ilustracjami. Są nieoczywiste, baśniowe i subtelne. Przypominają sen, są tajemnicze i niezwykle klimatyczne, głębokie. Można je interpretować na różne sposoby.

Z pełnym przekonaniem stwierdzam, że to jedna z najpiękniejszych książek, jakie posiadamy.

Basia o „Może”…

„Mamo, już wiem, jakie jest moje marzenie – otworzę przedszkole dla mikroświnek i będą do mnie przyjeżdżać świnki z całego świata!”. Ten pomysł nie zakiełkowałby w głowie Basi, gdyby nie „Może”! 🙂

„Może. O magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku” Kobi Yomada

Ilustracje: Gabriella Barouch

Wydawnictwo Levyz, 2021

Ilość stron: 44

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *