7+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach,  Serie,  Z humorem

„Chcę kota i normalnych rodziców” Marion Achard

Doprawdy rodzice potrafią być niepoważni, wymyślili sobie jakieś sztuczki i akrobacje i nie pozwalają Taluli mieć kota. Kto to słyszał, aby rodzice pracowali w cyrku? Totalny brak kompetencji wychowawczych, a na dodatek tata wymiguje się od posiadania kota jakimś uczuleniem. Talula chciałaby mieć zwyczajnych rodziców, którzy za dobre oceny kupują prezenty i nie podrzucają swoim dzieciom sztucznych plastikowych palców do zupy. Przed Wami Talula, rezolutna bohaterka książki „Chcę mieć kota i normalnych rodziców”.

Talula chodzi do czwartej klasy i jest dziewczynką niezwykle mądrą, obowiązkową i nadzwyczaj dojrzałą. Choć potrafi być ironiczna (czasami tylko w myślach), to ma dobre serce, jest pełna empatii i wyrozumiała. Jej największym marzeniem jest posiadanie kota, niestety, tata ma alergię na kocią sierść i wydaje się, że to temat zamyka. Paulina jednak (dziewczynka woli, aby tak ją nazywać) postanawia zweryfikować tacine przypadłości. W jaki sposób? Powiem tylko, że nieco ryzykowny 😉 Ma również brata, a brat ma przyjaciela. I ten przyjaciel wpadnie w oko Paulinie. Jest tylko jeden problem, Antek podkochuje się w Szarlotcie :/ Ale to i tak nie są największe zmartwienia Pauliny. Jej głowę zaprzątają przede wszystkim myśli o kocie i o rodzicach, którzy według dziewczynki podchodzą do życia zbyt beztrosko. I jeszcze te dziwne codzienne pytania taty: „Wolisz… tańczyć walca na stosie ropuch… czy… żeby piranie obcięły ci paznokcie?”. Można zwariować 🙂

Zabawne przemyślenia dziewczynki z czwartej klasy

„Chcę kota i normalnych rodziców” to książka z niebanalnym poczuciem humoru, która rozbawi zarówno dzieci, jak i dorosłych. Czyta się ją lekko i z uśmiechem na twarzy. Jednak nie tylko o humor chodzi w tej książce, ale też o emocje dorastającej dziewczynki, jej problemy, myśli i frustracje. Mimo wszystko te ważne kwestie nie przytłaczają, a ubrane w codzienne sytuacje i lekkie dialogi, stają się jeszcze bliższe czytelnikowi.

Gorąco polecam do wspólnego czytania, ale również do samodzielnego czytania przez dzieci. Myślę, że książka będzie odpowiednia już dla siedmiolatków.

„Chcę kota i normalnych rodziców” Marion Achard

Wydawnictwo Muchomor, 2021

Ilość stron: 95

Wiek: 7+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *