6+,  Edukacyjne

„Niebo. Ruchome elementy, dzięki którym odkryjesz sklepienie niebieskie” Helene Druvert, Juliette Einhorn

Oto album, który zabierze Was w podniebny lot balonem, z którego będziecie obserwować migrujące rybitwy i dostrzeżecie śnieżnobiałe cumulusy, a sprzyjający Wam wiatr pokieruje w stronę bajecznej tęczy. To książka, po przeczytaniu której może Was rozboleć kark, a to dlatego, że będziecie chcieli ciągle patrzeć wysoko w niebo!

„Niebo” to książka majstersztyk, intrygujący tekst, pomysłowe i nieszablonowe ilustracje oraz sam format robią ogromne wrażenie. Znajdziecie w niej ogrom ciekawostek, rzetelne fakty i masę inspiracji do zgłębiania wszystkiego, co dzieje się tuż nad naszymi głowami i jeszcze wyżej. Dowiecie się między innymi, że:

  • według starożytnych Greków Droga Mleczna powstała, gdy bogini Hera oderwała od piersi ssącego Herkulesa
  • bolid to nie tylko samochód formuły 1, ale również bardzo jasny meteor
  • pewne motyle z Ameryki Północnej potrafią pokonać 4000 km, aby spędzić zimę w Meksyku
  • tornado może osiągać prędkość do nawet 500 km/h
  • pierwszy skok spadochronowy wykonano w 1797 r. z balonu, a w 1912 r. z samolotu

Podobnych informacji jest w „Niebie” cała chmura, tzn. chmara 😉 I wiele z nich powoduje, że otwiera się szeroko buzię ze zdziwienia. Potrafią też na tyle mocno zainteresować, że będziecie mieli ochotę mocniej zgłębić dany temat. Ta książka to niebywała przyjemność dla oczu – misterne ilustracje, strony, które przypominają ażurowe wycinanki, barwne rozkładówki i intensywność kolorów. To wszystko sprawia, że „Niebo” jest książką kapitalną i bezkonkurencyjną. Z pewnością idealną na prezent dla kogoś, kto lubi chodzić z głową wysoko w chmurach 😉

„Niebo. Ruchome elementy, dzięki którym odkryjesz sklepienie niebieskie” Helen Druvert, Juliette Einhorn

Wydawnictwo Mamania, 2021

Ilość stron: 48

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *