3+,  Edukacyjne

„W świecie małp” Asia Gwis

Są wśród małp prawdziwi cyrkowcy, miłośnicy drzemek, wyborni pływacy, a nawet adepci malarstwa. Są małpy z okazałymi nosami, czerwonymi pyszczkami i najjaskrawszym ubarwieniem ze wszystkich ssaków. Małpy mogą być też waleczne, leniwe i bardzo łakome. Jeśli chcesz je wszystkie poznać, wcale nie musisz organizować wycieczki dookoła świata. Wystarczy książka Asi Gwis „W świecie małp” 🙂

Małpy dosłownie opanowały tę książkę, z każdej strony do nas wyglądają, drzemią na gałęziach, zwisają na ogonie, spacerują po sznurkach do suszenia prania. Zapraszają do swojego świata, w którym opowiedzą, gdzie żyją, co jedzą, jak dbają o hordy i do czego wykorzystują swoją mądrość. Pokażą, jak bardzo są różnorodne, a również jak bardzo niekiedy zachowaniem przypominają człowieka. Potrafią się komunikować, uwielbiają zabawy, ostrzegają się przed niebezpieczeństwem i troszczą o swoje dzieci.

„W świecie małp” to książka przepełniona kolorami, egzotyką i dynamiką. Każda strona to piękna rozkładówka, na której znajdziecie niewiele tekstu, zazwyczaj krótkie ciekawostki, ale to ilustracje grają tu pierwsze skrzypce. W połączeniu z interesującymi notkami przykuwają uwagę na długo, intrygują, bawią i zdumiewają. Asia Gwis przybliża świat małp na wyciągnięcie ręki, pokazuje, że choć na pierwszy rzut oka wydaje się on egzotyczny, to jest też bardzo podobny do ludzkiego.

Niestety, większość gatunków małp opisanych w tej książce, jest zagrożona wyginięciem. Autorka podpowiada gotowe rozwiązania, które wdrożone w codzienne życie, mogą zahamować wymarcie tych niezwykłych zwierząt. To piękna inspiracja już dla najmłodszych czytelników!

Basia o „W świecie małp”

„Mamo, jakbyś miała być małpą to pewnie gorylem. Bo one budzą się, szukają śniadanka i idą na drzemkę. Potem znów się budzą, szukają jedzenia i idą spać. To coś dla ciebie”. Taaak, mogłabym być gorylem 😉

„W świecie małp” Asia Gwit

Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2019

Ilość stron: 28

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *