3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  Edukacyjne,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Henry and Hannah. An autumn weekend”

Pokażę Ci dziś książkę nietypową, bo dwujęzyczną. Jeśli więc akurat zastanawiasz się nad wprowadzeniem do Waszego domu dwujęzyczności lub po prostu chcesz, aby Twoje dziecko miało kontakt z angielskim nie tylko w szkole lub przedszkolu, to jest to post dla Ciebie. Będzie o książce, która język angielski wprowadza naturalnie, radośnie i swobodnie. Oto „Henry and Hannah. An autumn weekend” autorstwa Justyny Rusnak z ilustracjami Daniela Włodarskiego.

„Henry and Hannah” to historia jednego dnia z życia pewnej rodziny, Hani, Henryka i ich rodziców. Odnajdzie się w niej każdy młody czytelnik, który dopiero poznaje świat. Zobaczymy więc poranne szykowanie się całej rodziny, sprzątanie po śniadaniu, jesienny spacer w deszczu czy urodzinową zabawę w domu kolegi. Czyli wszystko to, z czym dzieci spotykają się na co dzień.

„Henry and Hannah. An autumn weekend” to wielozadaniowa książka angielsko-polska.

Jednak to, co jest w tej książce najważniejszą wartością, to tekst napisany w dwóch językach, angielskim i polskim. Możesz więc wykorzystać tę książkę na wiele sposobów. Możecie czytać ją tylko po angielsku lub naprzemiennie, czyli po zdaniu w języku angielskim od razu przeczytać jego polskie tłumaczenie. Możesz też skupić się jednego dnia na historii w języku polskim, a następnego wrócić do niej i tym razem przeczytać ją po angielsku. Sposobów na pracę z tą książką jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od Waszych potrzeb i chęci.

„Henry and Hannah” to książka wielozadaniowa. Oprócz tego, że wspiera w nauce angielskiego (na wielu poziomach), to również zapoznaje z otaczającym światem, codziennymi sytuacjami, a także emocjami. A przecież najprościej jest zapamiętać słowa i wyrażenia, dotyczące właśnie tego, czego doświadcza się na co dzień.

Autorka jest absolwentką filologii angielskiej oraz lingwistyki stosowanej. Wychowuje dwujęzycznie trzech synów. Jest to więc solidna rekomendacja. Tekstowi Justyny Rusak towarzyszą barwne, pogodne i wyraźne ilustracje Daniela Włodarskiego. Całość jest solidnie wydana, a dzięki kartonowym stronom książka przetrwa intensywne maglowanie.

Zapomniałabym, jest jeszcze kod QR, który odsyła do nagrań wszystkich tekstów znajdujących się w książce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *