3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  Edukacyjne,  Serie

„Przygody z nauką”

Kolejne tytuły z arcyciekawej serii „Przygody z nauką” już są! Tym razem bohaterami zostali mydło i piasek. Dowiesz się więc, jak zrobić mydlaną galaretkę, jak zatopić spinacz biurowy, a także jak sprawić, aby mydło skakało. Piaskowe doświadczenia będą niemniej intrygujące. Poznasz zatem tajemnice plaży, nauczysz się odmierzać czas piaskiem, a nawet podniesiesz wiaderko łopatką.

Mydło
Mydło

Każda książka to 10 niezwykłych doświadczeń, które objaśniają świat z naukowego punktu widzenia. Pokazują, że zarówno zrobienie babki z piasku, jak i piany z mydła, można wyjaśnić za pomocą chemicznych i fizycznych procesów. Nie ma przy tym jednak nudy ani skomplikowanych wzorów. Są za to bohaterowie (ciekawskie dzieci), które lubią sprawdzać, testować i eksperymentować. A do tego mają niezłe poczucie humoru i energię, którą zarażają czytelników do domowych doświadczeń.

Mydło

Podoba mi się, że każdy eksperyment opatrzony jest również krótką notką, która nazywa poszczególne zjawiska i dodatkowo je wyjaśnia. A bezpośrednie zwroty do czytelników („Gratulacje! Udało Ci się odkryć, że mydło skuteczniej rozpuszcza się w ciepłej wodzie.”), które pełnią także rolę jednozdaniowego podsumowania, dają dzieciom poczucie sukcesu i myśl, że nauka to frajda.

„Przygody z nauką” to już 10 tytułów, które w zabawny, prosty i intrygujący sposób zapraszają do świata fizyki, chemii i nauki w ogóle. Oprócz mydła i piasku biorą też po lupę cytrynę, papier, jajko, wodę, balony, cukier, sól, ziemniaki i spinacze biurowe. Te książki potwierdzają przekonanie, że nauka przez zabawę, to najlepszy pomysł na objaśnianie świata (nie tylko dzieciom).

Piasek
Piasek
Piasek

„Przygody z nauką”. „Mydło”. „Piasek”

Teksty: Ceceline Jugla i Jack Guichard

Ilustracje: Laurent Simon

Wydawnictwo Harper Kids, 2023

Liczba stron: 30

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *