3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  Edukacyjne,  Kartonówki

„Wszysko gra!”

Książki interaktywne to super sprawa, bo zwracają uwagę tych, dla których tradycyjne książki do tej pory nie były interesujące. A prawdopodobnie po nich oporny czytelnik chętniej zajrzy również do tych zwyczajnych książek, w których kryją się przecież niezwyczajne historie. Jednak to nie jedyna zaleta książek z magicznym, „gadającym” piórem. To również okazja do świetnej zabawy, rozwijania zainteresowań, nauki i ćwiczenia spostrzegawczości. A z książką „Wszystko gra!” na młodego czytelnika czeka przygoda pełna dźwięków, melodii, muzyki.

„Wszystko gra!” to nie tylko rozkładówki z instrumentami, których brzmienia można posłuchać. To również opowieść o dzieciach, ich muzycznych zainteresowaniach, a także cechach charakteru. Ogromny plus za ukazanie różnorodności wśród dzieci. Marta, która gra na harfie, porusza się na wózku inwalidzkim. Janek, który często bywa roztargniony, na skrzypcach gra w pełnym skupieniu. A niewielkiego wzrostu Gabrysia doskonale sprawdza się w roli dyrygentki.

„Wszystko gra!” to interaktywna książka, która porywa w świat instrumentów i muzyki.

Każda rozkładówka poświęcona jest innemu instrumentowi. Możesz usłyszeć dźwięk, jaki wydaje, posłuchać kilku słów na jego temat, a także odpowiedzieć na jedno z pytań, które sprawiają, że dzieci jeszcze mocniej angażują się w pracę z tą książką, a przy okazji ćwiczą spostrzegawczość. Ilustracje są barwne i szczegółowe, dzięki czemu stają się okazją do zabawy w wyszukiwanie drobnych detali.

A jaki jest dźwięk w tej książce? Czysty i przyjemny dla ucha. Głos lektora jest pogodny i wyraźny, a dźwięki instrumentów klarowne i wyraziste. Wielki plus za umieszczenie fragmentów utworów, które starsi czytelnicy z pewnością poznają. Usłyszysz tu więc „Lot trzmiela”, „Nad pięknym modrym Dunajem”, czy „Polkę Dziadek”.

Wspaniale można się bawić z tą książką i przy okazji niezauważalnie chłonąć wiedzę o muzyce. „Wszystko gra!” odkryje przed Twoim dzieckiem piękno muzyki i rozbudzi ochotę na słuchanie kolejnych utworów, poznawanie nowych instrumentów, a może nawet na wycieczkę do opery lub na koncert.

Życzę Twojemu dziecku (i Tobie) muzycznych zachwytów przy tej genialnej książce! Bawcie się, muzykujcie i wsłuchujcie w piękne melodie.

„Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne”

Tekst: Eliseo Garcia

Ilustracje: Kasandra

Wydawnictwo JupiJo, 2023

Liczba stron: 38

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *