3+,  4+,  5+,  6+,  7+

„Narysuj to!”

Niech dziecięca wyobraźnia nigdy nie zanika. Tylko jak to zrobić, gdy dookoła same schematy, ramy, nakazy i oczekiwania? Jak o nią zadbać? Jak rozwijać? Z pomocą przychodzi Marion Deuchars i jej kolejna książka aktywnościowa „Narysuj to!”.

Przed Tobą zbiór kilkudziesięciu ćwiczeń artystycznych, które odblokują wyobraźnię. Dzieciom pomogą fantazjować, a dorosłym przypomną, czym jest pomysłowość i nieszablonowe myślenie. Najlepiej korzystajcie z niej wspólnie, będzie wtedy najwięcej frajdy. Ty wymyśl, co może kryć się za chmurami i spróbuj to namalować, a dziecko niech zastanowi się, jak wyglądałoby połączenie banana z groszkiem i również niech to narysuje. Może wspólnie wymyślicie nieznane dotąd leśne stworzenia, a może narysujecie bitwę kosmitów. Co mogą nieść mrówki na plecach? Co może wychodzić z pudełka? I jak wyglądałaby wieża słoniowa?

Marion Deuchars zaprasza do świata wyobraźni i niepohamowanej kreatywności. Do wymyślania, tworzenia, snucia opowieści i kreowania. Tu nie ma żadnych ograniczeń, ocen, czy oczekiwań. Są za to luz, swoboda i naturalność. Czyli wszystko, czego dziecięce umysły tak bardzo potrzebują. A i dorośli na tych ćwiczeniach skorzystają.

W książce znalazło się też kilka instrukcji do narysowania różnych zwierząt. Będą pomocne dla tych, którzy potrzebują dłuższego rozbiegu, aby ich wyobraźnia mogła w pełni rozwinąć skrzydła. „Narysuj to!” jest doskonałą odpowiedzią na każde dziecięce „Nuuuudzi mi się”, bo z tą książką nie ma nudy. A pobudzona wyobraźnia będzie dalej kiełkować i pomagać dziecku widzieć szerzej, więcej i intensywniej. Dzięki temu buduje się również pewność siebie.

A więc łap za kredki, ołówki i farby i narysuj to, co znajdziesz w swojej głowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *