3+,  4+,  5+,  6+,  O przyjaźni i relacjach

„Zapominalska kotka Mog”

Jeśli szukasz książki, która przeniesie Cię w miejsce bezpieczne, pełne ciepła i niepowtarzalnego uroku codzienności, to sięgnij po „Zapominalską kotkę Mog”. Idealna na trudny czas, bo w jednej chwili poczujesz łagodność tej książki.

Zapominalska kotka Mog
Zapominalska kotka Mog

Czy to opowieść tylko o pewnej niezdarnej, acz rozbrajającej kotce? Zdecydowanie nie. To krótka historia o sile przywiązania, o miłości do zwierząt, o serdeczności (nawet wobec złodzieja, którego częstuje się herbatą 😉 ). Również o akceptacji i życzliwości mimo kocich wad. To książka z humorem i wdziękiem, otulona atmosferą retro (pierwsze wydanie w 1970 r.).

Zapominalska kotka Mog

Wiesz co najbardziej oczarowało mnie w „Zapomnialskiej kotce Mog”? To, że nikt z rodziny nie próbuje kotki zmieniać. Choć lubi mościć się w donicy z kwiatami, wskakiwać na stół i podjadać domownikom jajka na śniadanie, drażnić psy i spać na telewizorze, to nikomu nawet przez myśl nie przejdzie, aby w jakikolwiek sposób zmieniać Mog. Mama z tatą mówią tylko: „Utrapienie z tym kotem”. Jednak do czasu. Bo pewnego dnia Mog dostanie medal (za co? sam musisz przeczytać 😉 ). I od tej pory wszyscy będą mówić: „Mog jest naprawdę nadzwyczajna”.

Zapominalska kotka Mog

„Zapominalska kotka Mog” to wesoła, rozczulająca i ponadczasowa opowieść, z którą zaprzyjaźnią się maluchy. A dla adeptów samodzielnego czytania będzie świetnym materiałem do trenowania (spora czcionka, krótkie, proste zdania).

Mog i złodziej

„Zapominalska kotka Mog”, Judith Kerr

Wydawnictwo Mamania, 2022

Liczba stron: 40

Wiek: 3+

Inne książki dla dzieci w wieku 3+: „Zosia Iskierka, przyszła liderka”, „Mój pierwszy uczuciometr” , „Kici Tyci Kociorożec”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *