6+,  7+,  8+,  9+,  O przyjaźni i relacjach

„Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado”

Zacznę od podsumowania, bo dłużej nie wytrzymam 😉 To jedna z najpiękniejszych książek o psio-ludzkiej miłości. Pełna humoru, wzruszeń, zabaw i psot. O uczuciu tak silnym, że wywraca życie do góry nogami. Jednak chwilowe tornado zamienia się w standard, którego już nigdy nie chce się zmienić. Poznaj Lottę, inaczej Principiessę albo Śmierdziulinkę.

Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado
Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado

Pogryzione meble, wyjedzone z kosza śmieci, siuśki na podłodze. To sprawka Lotty. Uniesione brewki, elegancko skrzyżowane łapki i zgrabny łebek wystający spod kołdry – to też o Lotcie. Uszy trzepoczące na wietrze, kąpiele w stawie, bójki z osiedlowym kotem – tak, to cała Lotta. Dumna i pełna wdzięku oczaruje nie tylko podwórkowe psy, ale przede wszystkim rozkocha w sobie pewną rodzinkę. I co z tego, że zje cały barani udziec, że jakimś cudem znajdzie czekoladę i pożre ją w całości, że będzie robić inspekcje sanitarne sąsiadom w nadziei na smaczny kąsek. Jej urokowi trudno się oprzeć.

Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado
Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado

„Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado” przeprowadzi Cię przez cały wachlarz uczuć. Będą radość i szczęście wielkie jak góra usypana z tony suchej karmy. Będą troski i zmartwienia, chwile strachu, a potem uczucie ulgi tak silne, że można by wznieść się w powietrze. Złość będzie chwilowa, bo Lotta czułym, czasem zdzwionym spojrzeniem rozbraja i łagodzi wszelkie nerwy. Będą pieszczoty, drapanko za uchem, masowanie łapek i bączki pod kołdrą – czyli wszystko o czułości.

Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado

„Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado” to książka o miłości, trosce i odpowiedzialności

Dlatego zapoznaj swoje dziecko z „Lottą”. Podarujesz mu w ten sposób chwile radości, śmiechu i wzruszeń. Nauczysz empatii, szacunku do zwierząt, miłości do psiaków. Wprowadzisz w świat pełen przygód, ale też pokażesz, czym jest odpowiedzialność. Ale ostrzegam, jeśli jeszcze nie macie psa, to po lekturze „Lotty” jest bardzo prawdopodobne, że wkrótce będziecie mieć 😉

Lotta u weterynarza
Radość

„Lotta, czyli jak wychować ludzkie stado”, Zlofia Stanecka

Ilustracje: Marianna Sztyma

Wydawnictwo Kropka, 2021

Liczba stron: 136

Wiek: 6+

Inne książki o psach: „Miki, klapnięte uszko”, „Gdzie jesteś, Precelku?”, „Ptyś”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *