6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne,  Komiks

„24 godziny w kosmosie”

Przed Tobą kolejny komiks popularnonaukowy. Tym razem o kosmosie, a dokładnie o życiu i pracy na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. I to znów będzie fascynująca przygoda, bo książka „24 godziny w kosmosie” sprawi, że grawitacja zniknie, a razem z załogą będziesz podziwiać Ziemię z kosmosu.

24 godziny w kosmosie
24 godziny w kosmosie

Co jeszcze czeka na Ciebie na orbicie okołoziemskiej? Z tej książki dowiesz się, co kosmonauci jedzą na obiad? Jak wygląda ich podróż na stację kosmiczną? Co trzeba zrobić, aby nie odlecieć podczas snu? Skąd pozyskuje się wodę do picia? Do czego wykorzystuje się badania przeprowadzane na stacji? Jak kosmonauci dbają o higienę osobistą? Faktów i ciekawostek jest tu o wiele więcej, a z każdą stroną apetyt na kolejne zaskakujące informacje rośnie.

24 godziny w kosmosie

Podobnie jak w „24 godziny w dżungli” tu również komiks przeplata się ze stronami z pamiętnika Becky (to głównie ona oprowadzi Cię po MSK) i infografikami. Jest humor, sporo wiedzy (książka powstała we współpracy z UK Space Agency) i atrakcyjne ilustracje. Mocną stroną są też luz i swoboda w opowiadaniu o, jakby nie patrzeć, poważnej pracy na stacji. To doskonały przykład na to, jak zasiewać w dzieciach ziarna ciekawości świata. A nawet wszechświata!

24 godziny w kosmosie
24 godziny w kosmosie

Seria „24 godziny w…” sprawdzi się u dzieci, które kręcą nosem na typowe książki edukacyjne. A to dlatego, że twórcy tych komiksów wiedzą, jak sprytnie przemycać wiedzę, i jak wzbudzić zainteresowanie niecodziennymi tematami. Kto wie, może to właśnie Twoje dziecko będzie kolejnym człowiekiem w kosmosie? A wszystko może się zacząć właśnie od tej książki.

„24 godziny w kosmosie”, Rob Lloyd Jones

Ilustracje: Laurent King

Wydawnictwo Wilga, 2022

Liczba stron: 64

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *