6+,  7+,  8+,  9+,  Edukacyjne,  O zwierzętach

„Wnętrza zwierząt”

Książka „Wnętrza zwierząt” zaskakuje na wielu płaszczyznach. Po pierwsze – sam pomysł, aby pokazać dzieciom, jak zwierzęta wyglądają od środka (spokojnie, nie ma zdjęć jelit czy innych flaków ;)) jest niebywały. Po drugie – tak kolorowych, precyzyjnych i momentami wesołych ilustracji w ogóle bym się nie spodziewała w książce o takiej tematyce (krowa z językiem na wierzchu, plujący wielbłąd, czy ogromne oczy strusia). I po trzecie – treść. Ach, ile tu jest smaczków, fascynujących faktów i ciekawostek! Dla miłośników zwierząt, którym wydaje się, że o żyrafie, pingwinie czy żółwiu wiedzą już wszystko, ta książka będzie wielką niespodzianką!

Wnętrza zwierząt
Wnętrza zwierząt

„Wnętrza zwierząt” to 21 przekrojowych ilustracji, dzięki którym poznasz zwierzęta z nieznanej dotąd strony. Ta książka jednak nie tylko prezentuje to, jak wyglądają one w środku. Opowiada o nich całe historie. O tym, dlaczego wielbłąd czasami pluje i po co goryle iskają się palcami. O tym, jak wygląda cykl życiowy meduzy i jak pingwini rodzice karmią swoje młode.

Oprócz tego jest tu też 6 krótkich rozdziałów, które w nietypowy sposób mówią o tym, jak niezwykłe są narządy. Nietypowy, bo skupia się na zaskakujących ciekawostkach. Bo czy wiedziałeś_aś, że na języku królika jest 17 tysięcy kubków smakowych? Albo, że krew niektórych zwierząt może mieć kolor niebieski, fioletowy, a może być także bezbarwna? A gdybyśmy mogli skakać jak pchła, to bylibyśmy w stanie przeskoczyć nawet dom!

Wnętrza zwierząt
Wnętrza zwierząt
Wnętrza zwierząt

„Wnętrza zwierząt” to książka zaskakująca i udowadniająca, że hasło „nauka przez zabawę” to nie jest wytarty slogan.

„Wnętrza zwierząt” to według mnie jedna z najciekawszych książek popularnonaukowych o zwierzętach dla dzieci tego roku. Jestem pod wrażeniem, jak niesztampowa może być książka, która w zamyśle jest przecież edukacyjna. I po raz kolejny mając w dłoniach publikację wydawnictwa Kropka, uświadamiam sobie, że hasło – nauka przez zabawę – nie jest wytartym sloganem. „Wnętrza zwierząt” pobudzają bowiem wyobraźnię, ciekawość świata i sprawiają, że młodzi czytelnicy dostrzegają więcej.

Jeśli jesteś nauczycielką/nauczycielem i zastanawiasz się nad tym, jaką książkę wybrać dla dzieci na zakończenie roku szkolnego, to nie szukaj dalej. „Wnętrza zwierząt” to doskonały pomysł!

„Wnętrza zwierząt”, Barbara Taylor, Margaux Carpentier

Wydawnictwo Kropka, 2023

Liczba stron: 64

Wiek: 6+

2 komentarze

  • Przytulniej

    Artykuł jest uroczy i pełen inspirujących pomysłów na aranżację wnętrz dla naszych ukochanych zwierząt. Autor prezentuje różnorodne sposoby, w jakie możemy stworzyć przyjazne i komfortowe przestrzenie dla naszych pupili. Cieszę się, że znalazłem ten artykuł, ponieważ teraz mam wiele kreatywnych pomysłów na to, jak zintegrować nasze zwierzęta domowe z naszymi wnętrzami. Gorąco polecam przeczytanie tego artykułu każdemu, kto kocha swoje zwierzęta i chce stworzyć dla nich wyjątkowe miejsce w swoim domu!

    • admin

      „Autor prezentuje różnorodne sposoby, w jakie możemy stworzyć przyjazne i komfortowe przestrzenie dla naszych pupili.”??? Ta książka nie jest o dekoracji wnętrz… Jest o zwierzętach, ich organizamach, narządach. Nie wiem, czy ktoś chciałby mieć tapetę z motywem jelit żyrafy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *