6+,  7+,  8+,  Edukacyjne,  O przyrodzie,  Serie

„Akademia Małego Przyrodnika”

Książki wydawnictwa Jedność umościły się pewnie i wygodnie na sklepowych i bibliotecznych półkach z pozycjami przyrodniczymi. I wszystko wskazuje na to, że nie zamierzają się stamtąd ruszać. Chyba że do Twojego domu! Przed Tobą kolorowa jak natura seria „Akademia Małego Przyrodnika”, a w niej książki dla tych, których ciekawią ptaki, drzewa, owady i cała reszta zwierząt.

Akademia Małego Przyrodnika
Akademia Małego Przyrodnika

Seria liczy cztery tytuły – „Dlaczego flamingi są różowe? Wiem wszystko o ptakach”, „Czemu sosna ma igły? Wiem wszystko o drzewach”, „Ile kropek ma biedronka? Wiem wszystko o owadach”, „Po co zebrom paski? Wiem wszystko o zwierzętach”. Każda z tych książek to ogrom ciekawostek i faktów przystępnie wyjaśnionych i atrakcyjnie zobrazowanych.

I tak w części o ptakach przyjrzysz się wykluwaniu małych sikorek, poznasz nocne życie ptaków i zbudujesz dla nich karmnik. W części o drzewach odwiedzisz dżunglę, las nocą, a nawet tropiki. O owadach dowiesz się natomiast, że prowadzą również życie wodne i mają zaskakujące systemy obronne. A gdy zajrzysz do części poświęconej zwierzętom w ogóle, to poznasz rodzinne zwyczaje słoni, przeniesiesz się na Arktykę, aby podejrzeć morsy i foki, a na koniec zastanowisz się, jak pomóc zagrożonym gatunkom.

Akademia Małego Przyrodnika
Akademia Małego Przyrodnika

„Akademia Małego Przyrodnika” to książki, które rozbudzą w dzieciach zachwyt nad wyjątkowością natury.

„Akademia Małego Przyrodnika” to książki, które rozbudzają w dzieciach zachwyt i szacunek wobec natury. Uwrażliwiają na jej piękno, wyjątkowość i niepowtarzalność. Ukazują także jej potęgę, a niekiedy kruchość. Wyjaśniają również zależności i procesy, odkrywają przyrodnicze tajemnice. A przede wszystkim zachęcają do przyglądania się naturze, do obserwowania jej i przypominają, że człowiek też jest jej częścią.

Podoba mi się, że te książki są mocno zróżnicowane. Nie skupiają się więc wyłącznie na polskich gatunkach, ale wychodzą szerzej. Przybliżają nie tylko konkretne okazy, ale ujmują je w różnych obszarach (np. o surykatkach przeczytasz w kontekście prowadzenia wyjątkowego życia społecznego, a o patyczakach przy okazji tematu umiejętności wtapiania się niektórych owadów w tło).

Akademia Małego Przyrodnika

Dlatego właśnie „Akademia Małego Przyrodnika” to dobry pomysł na prezent z okazji zakończenia szkoły. Zresztą to będzie piękny prezent na każdą okazję i bez okazji!

„Akademia Małego Przyrodnika”, „Dlaczego flamingi są różowe? Wiem wszystko o ptakach”, „Czemu sosna ma igły? Wiem wszystko o drzewach”, „Ile kropek ma biedronka? Wiem wszystko o owadach”, „Po co zebrom paski? Wiem wszystko o zwierzętach”.

Tekst: Polly Cheeseman

Ilustracje: Iris Deppe

Wydawnictwo Jedność, 2023

Liczba stron: 48

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *