4+,  5+,  6+,  7+,  O przyjaźni i relacjach

„Kubuś i przyjaciele. Dzień w ogrodzie”

Oto historia Kubusia Puchatka w iście wiosennym wydaniu. Bo właśnie dziś Królik zbiera przyjaciół, by wspólnie zająć się pracą w ogrodzie. Trzeba będzie pielić, podlewać, siać i zbierać plony. Dla każdego znajdzie się zajęcie. Tygrysek przekopie grządkę (bo Kubusiowi szpadel wypadł z łapek), Maleństwo zasieje nasiona (bo Kubuś upuści wszystkie nasiona), a Sowa zajmie się podlewaniem (bo Kubuś, wyciągając wiadro ze studni, sam do niego wpadnie). Czy jednak faktycznie wszyscy będą mieli zajęcie? A może nie każdy nadaje się do ogrodowych prac?

Kubuś Puchatek
Kubuś Puchatek

Kubuś Puchatek wśród pracujących w ogrodzie przyjaciół czuje się nieco zagubiony. Jest trochę niezdarny, zamyślony i rozkojarzony. Chętnie podejmuje się nowych zadań, jednak za każdym razem coś idzie nie po jego myśli. Poirytowany Królik też nie pomaga, bo staje się dla misia coraz bardziej uszczypliwy. Na szczęście do przyjaciół dołączy Krzyś, który doskonale wie, w czym Kubuś będzie najlepszy. Domyślasz się?

Kubuś Puchatek

Dawno nie sięgałam po historie o „Kubusiu Puchatku” i zapomniałam, jak dużo uroku mają te opowieści. Jak bardzo są charakterystyczne i niepowtarzalne. Z pewnością to zasługa wyjątkowych bohaterów ze Stumilowego Lasu i relacji, które panują między nimi. Ale także niespiesznej narracji, dialogów, które zatrzymują na dłużej i oczywiście ilustracji, które są nie do podrobienia.

Ta książka wspiera w rozmowach z dziećmi, które szybko się zniechęcają i poddają, gdy coś im się nie udaje. Pokazuje też, ile znaczy przyjacielska pomoc i wiara w drugą osobę. „Dzień w ogrodzie” to również wesołe wprowadzenie w świat przyrody i ogrodniczych prac. A w towarzystwie Kubusia Puchatka i jego przyjaciół będzie to przygoda pełna ciepła i niezapomnianego uroku.

Kubuś Puchatek
Kubuś Puchatek

„Kubuś i przyjaciele. Dzień w ogrodzie”

Wydawnictwo Olesiejuk, 2023

Liczba stron: 48

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *