4+,  5+,  6+,  7+,  O ekologii,  O przyjaźni i relacjach,  Z humorem

„Pan Kluska i żaglowiec”

Wpaść w pułapkę konsumpcjonizmu nie jest trudno. A przy małych dzieciach jest to jeszcze łatwiejsze. Co z tego, że mamy dla dziecka jeden kocyk, jeśli nie mamy cieńszego na lato i grubszego na zimę, wełnianego i bambusowego też brakuje, nasz jest błękitny, ale miętowy jest taki piękny, a najlepiej to byłoby mieć i gładki i we wzorki. Ja już przez to przechodziłam, a na jakim etapie jesteś ty? Zakupoholizm czy rozwaga? 🙂

Pan Kluska i żaglowiec

Pan Kluska miał problem z nadmiernym gromadzeniem przedmiotów i kupowaniem kolejnych. Sprzątanie nie było jego mocną stroną, zresztą, jak się za to zabrać, gdy nie można znaleźć odkurzacza i trzeba kupić nowy? A w domu pan Kluska miał wszystko – cały kredens złotych filiżanek, szafy pękające od ubrań, których nigdy nie założył, regały uginające się od książek, których nigdy nie przeczytał. Kupował kolejne samochody, statki, meble, które zalegały nie tylko w domu, ale też w ogrodzie. Dlatego część rzeczy postanowił zanieść na żaglowiec, który stał przed domem. Pech chciał, że akurat, gdy był na statku, doszło do potężnego oberwania chmury. Deszcz lał przez trzy dni, a pan Kluska został uwięziony na żaglowcu. Strumienie zamieniły się w potok, który porwał statek razem z panem Kluską. I od tej pory pan Kluska zacznie lepiej poznawać samego siebie, rozumieć swoje problemy i dostrzegać piękno świata, ukryte pod tonami śmieci.

Pan Kluska i żaglowiec

Dni spędzone na statku okażą się nie tylko przygodą jego życia, ale wręcz nadadzą mu sens. Pan Kluska zdobędzie przyjaciół, odkryje wyjątkową plażę, posprząta dom, napisze książkę i będzie zarażał pasją do dbania o Ziemię.

O ekologii od najmłodszych lat!

Anna Onichimowska w lekkiej i swobodnej formie podejmuje tematy ważne i potrzebne. Nadmierny konsumpcjonizm i zaśmiecanie naszej planety, mogą mieć katastrofalne skutki. Dlatego tak istotne jest, aby rozmawiać z dziećmi o ekologii już od najmłodszych lat. Niech będzie dla nich czymś naturalnym, niech biorą przykład z rodziców, a sami staną się przykładem dla innych.

Pan Kluska i żaglowiec

„Pan Kluska i żaglowiec” prowokuje do przemyśleń i refleksji. Robi to jednak w sposób bardzo przyjemny, zabawny i nienachalny. To nie jest książka popularnonaukowa, a krótka, pogodna historia, która inspiruje i daje radość. A dodatkowo cieszy oczy kolorowymi ilustracjami Natalii Jabłońskiej, których szczegóły Basia zna już na pamięć 🙂

Pan Kluska i żaglowiec
zmiotka

„Pan Kluska i żaglowiec” Anna Onichimowska

Ilustracje: Natalia Jabłońska

Wydawnictwo EZOP, 2021

Liczba stron: 40

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *