Edukacyjne

„Trudności z jedzeniem u dzieci i nastolatków”

Trudności z jedzeniem u dzieci i nastolatków

Dziś pokażę Cię książkę, która jest kompleksowym poradnikiem dla rodziców, czujących, że ich dzieci nie do końca jedzą tak, jak powinny (skąd w ogóle wiedzieć, jak jeść powinny?). Może chodzi o to, że kolację zjadają przed telewizorem, a może nie jedzą jej wcale, a być może wpychają w siebie wszystko, co znajdą w lodówce (a nawet poza nią). Bez względu na to, co Cię konkretnie niepokoi w kwestii jedzenia Twoich dzieci, to książka „Trudności z jedzeniem u dzieci i nastolatków” rozwieje wszelkie wątpliwości i pokaże odpowiedni kierunek działań.

Trudności z jedzeniem u dzieci i nastolatków
Trudności z jedzeniem u dzieci i nastolatków

Agata Dutkiewicz, autorka, jest specjalistką w zakresie psychodietetyki (założyła Centrum Psychodietetyki), psycholożką, dietetyczką kliniczną, wykładowczynią akademicką. Dlatego możesz zaufać, że w tej książce informacje będą rzetelne i zweryfikowane. Oprócz tego autorka podaje je w sposób lekki do strawienia ;). Książka nie zaleje Cię falą definicji, procesów czy niezrozumiałych pojęć. Czytając ją, miałam poczucie, że wiedza jest odpowiednio uporządkowana, a jej ilość nieprzeładowana. Pomocne okazały się również inforgrafiki, tabele, a także wytłuszczenie istotnych fragmentów.

Trudności z jedzeniem u dzieci i nastolatków

„Trudności z jedzeniem u dzieci i nastolatków” to kompleksowy przewodnik dla rodziców, którzy czują, że ich dzieci jedzą za mało, za dużo lub nietypowo. To też książka „na wszelki wypadek”.

Czego więc dowiesz się z tej książki? Otóż tego na przykład, czym jest relacja z jedzeniem i jaki ma wpływ na kompetencje dzieci, a także na więzi rodzinne. Przyjrzysz się sferze jedzenia w ujęciu fizjologicznym, a również psychospołecznym. Poznasz powody, dla których niektóre dzieci jedzą za mało, a inne za dużo, a także sytuacje, gdy jedzą nietypowo. Sporo miejsca autorka poświęca na prześwietlenie różnorodnych chorób związanych z jedzeniem, jak i tych, które mogą stanowić wyzwanie lub trudności w tym zakresie. Nie poprzestaje jednak jedynie na ich wskazaniu, ponieważ daje również wskazówki dotyczące diagnozy i leczenia.

Trudności z jedzeniem u dzieci i nastolatków

„Trudności z jedzeniem u dzieci i nastolatków” polecam czytać także wtedy, gdy dziecko je w sposób zdrowy lub gdy dopiero zaczyna poznawać nowe smaki. Ten poradnik uwrażliwi i uczuli na wszelkie niepokojące zachowania, a im wcześniej rodzic zareaguje, tym lepiej. Bardzo wartościowa lektura, która pomaga spojrzeć również na własną relację z jedzeniem. Bo przecież przykład idzie zawsze od rodziców.

„Trudności z jedzeniem u dzieci i nastolatków”, Agata Dutkiewicz

Wydawnictwo Natuli, 2023

Liczba stron: 300

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *