6+,  Biografie dla dzieci,  Edukacyjne,  Serie

Seria „Oni zmienili świat”

„Simona Kossak. Mieszkanka dzikiej puszczy”, „Ernest Malinowski. Konstruktor kolei w Andach”

Najbardziej inspirujący ludzie, to tacy, którzy żyją z pasją, z miłością do tego, co robią i z całkowitym oddaniem. Tacy właśnie są bohaterowie serii „Oni zmienili świat” – Simona Kossak i Ernest Malinowski.

Simona Kossak

Simona Kossak – biolożka całym sercem i duchem, pochłonięta życiem zwierząt badaczka, której bliżej było do saren i żubrów niż do ludzi. Puszcza Białowieska stała się jej domem i ostoją, dlatego niezwykle mocno zaangażowała się w kampanię na rzecz ochrony tych terenów. Simona to „kobieta z puszczy”, która nigdy nie porzuciła swych marzeń i pomimo nieprzychylności ludzi działała dalej.

Simona Kossak
Simona Kossak
Simona Kossak

Ernest Malinowski – pomysłodawca, konstruktor i budowniczy kolei, o której latami można było wyłącznie marzyć. Bo jak stworzyć kolej, która biegnąc przez Andy, połączy wybrzeże Peru z wnętrzem kraju, bogatym w drogocenne kruszce? Ernest Malinowski dokonał niemożliwego! A pomogły mu w tym upór, wytrwałość i niebywała odwaga.

Ernest Malinowski
Ernest Malinowski

Seria „Oni zmienili świat” to nie tylko książki biograficzne. To ogrom informacji na temat świata i czasów, w których żyli bohaterowie. Każda część obfituje w ciekawostki, fotografie (często z rodzinnych archiwów), rysunki (również żartobliwe), a słowa, które mogą być niezrozumiałe dla młodszych czytelników, są rzetelnie wyjaśnione. Te książki udowadniają, że warto walczyć o marzenia, nie poddawać się i robić swoje.

Ernest Malinowski

Cała seria to znakomity pomysł na zdobywanie wiedzy. Oprócz informacji o samych bohaterach dostajemy jeszcze solidną dawkę wiedzy o geografii, przyrodzie, historii i technice. Takim książkom mówię zdecydowane TAK!

A jeśli nie znacie wcześniejszych części tej serii, to koniecznie zajrzycie do tej recenzji: „Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy” i „Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego”.

Ernest Malinowski

„Simona Kossak. Mieszkanka dzikiej puszczy”, „Ernest Malinowski. Konstruktor kolei w Andach”, Agnieszka Ludwig – Słomczyńska

Ilustracje: Marcin Bruchnalski

Wydawnictwo Czarna Owca, 2021

Liczba stron: 32

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *