5+,  O przyjaźni i relacjach

„Ogóras”, „Stare radio”, „Pstryk!”

Ach, ile uroku jest w tych książkach, ile ciepła, spokoju i nostalgii! Są wspomnienia, rodzinne spotkania, młodzieńczy zapał i historia. Bo właśnie za pomocą teraźniejszości „Ogóras”, „Stare radio” i „Pstryk!” przenoszą nas do przeszłości. Dawne czasy płynnie przeplatają się z tym, co obecne. To, co działo się kiedyś, odbija się echem w dzisiejszej codzienności. A pretekstem do tych trzech opowieści będą autobus ogórek, który mówi po samochodowemu, radio nadające transmisje z lat 80-tych i zatopiony aparat fotograficzny, który na zawsze połączy Wojtka i Julkę.

Ogóras
Ogóras

Każda z tych książek to osobna opowieść, historia przedmiotów, ale przede wszystkim ludzi, rodzin, całych pokoleń.

„Ogóras” wozi turystów na wycieczki, na wystawie samochodów retro poznaje przyjaciół, odzyskuje starą miłość Syrenkę, nabiera pewności siebie i pokazuje, co w życiu jest ważne (również w ludzkim życiu;) ).

Ogóras

„Stare radio” nadaje audycje z czasów stanu wojennego i rozbudza w małym Jasiu pasję do historii. To dzięki niemu chłopiec zyska przyjaciółkę, a także diamenty… Uświadomi sobie również, jak bardzo ważni są dla niego dziadkowie.

Stare radio
Stare radio

„Pstryk!” to urocza opowieść o przyjaźni, młodzieńczym zauroczeniu, rywalizacji i chęci odkrywania tajemnic. To fascynacja nieśpieszną fotografią, magią wywoływania zdjęć, pochwała chwil i pięknych momentów.

Pstryk!

Wszystkie trzy tytuły tworzą serię książek niecodziennych, niebywale rodzinnych, poruszających tematy ważne, ujęte z dziecięcej perspektywy. W każdej książce niewidzialnym bohaterem jest czas, to on rzeźbi wspomnienia i dzięki niemu niektóre przedmioty mają duszę.

Jeśli szukacie książek ze szczyptą sentymentu i pełnych wdzięku, to Seria Retro będzie idealna!

Pstryk!
Pstryk!
Pstryk!

„Ogóras. Ale jazda!”, „Stare radio. Wszystko gra!”, „Pstryk! Ale historia!”, Eliza Piotrowska

Ilustracje: Joanna Gębal

Wydawnictwo Wilga, 2019-2021

Liczba stron: 80

Wiek: 5+

Inne rodzinne książki: „Strażniczka Słońca”, „Mój tato tańczy”,„Bułeczka rządzi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *