5+,  6+,  7+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach,  Opowiadania,  Z humorem

„Bułeczka rządzi!”

Trzy dziewczyny- Bułeczka, jej mama i babcia. Wszystkie charakterne, pomysłowe, i co najważniejsze, wiedzą, co znaczy dobra zabawa. Oto dzień zawodów, startują Bułeczka kontra mama. W roli pani sędzi – babcia. Konkurencje niebanalne i przede wszystkim wymagające dystansu do siebie. Mama i Bułeczka rywalizują w chodzeniu po wąskim płotku, biegach tyłem, rzutach do bramki, w królu ciszy (moja ulubiona konkurencja), budowaniu najwyższej wieży oraz w rozpoznawaniu smaków. Każda rozgrywka to nie lada emocje i pełne zaangażowanie ze strony uczestniczek (jedna z nich ze zdenerwowania nawet trzaśnie drzwiami). A pani sędzia? No cóż, może jest lekko stronnicza, ale czy to komuś przeszkadza? Przed Wami „Bułeczka rządzi!”.

„Bułeczka rządzi!” zaskakuje świeżością, lekkością i swobodą. To ukłon w stronę wewnętrznego dziecka, bycia tu i teraz, czystej radości i nieskrępowanej ekspresji. Czuć w tej historii ogrom miłości, wzajemny szacunek, a także autonomię każdej bohaterki. Razem tworzą rodzinę przebojową, a jednocześnie przyziemną i tak bardzo bliską.

Piękno tej zwariowanej książki tkwi w tym, że każda bohaterka jest po prostu sobą, a przy tym ma pewność, że najbliższe jej osoby właśnie taką ją chcą. Bułeczka jest niecierpliwa, ale za to wrażliwa i pomocna, mama jest najlepsza w króla ciszy, a porażki woli przeżywać samotnie (na szczęście szybko jej przechodzi). Babcia ciągle o czymś zapomina, ale zawsze przynosi Bułeczce warzywa ze swojego ogródka. To osobliwe trio jest jak papierek lakmusowy naszej spontaniczności i naturalności. Dziewczyny pokazują, co jest ważne – bycie razem, śmiech, szacunek i szczerość.

Jestem pewna, że Bułeczka podbije serca przedszkolaków, a jej mama i babcia staną się inspiracją dla każdego rodzica!

„Bułeczka rządzi!” Sara Ohlsson, Lisen Adbåge

Wydawnictwo Dwie Siostry, 2021

Liczba stron: 92

Wiek: 5+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *