3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  Edukacyjne,  O zwierzętach,  Opowiadania,  Serie

„Mała Asia w wielkiej puszczy”

Seria „Pomóż mi przetrwać” to książki, które uwrażliwiają dzieci na otaczający je świat zwierząt, uświadamiają jego kruchość i zachęcają do troszczenia się o niego. Ewa Nowak w prosty sposób uzmysławia, jak wiele zagrożeń czyha na przeróżne gatunki, a także jak bardzo są one niezwykłe i unikalne.

Mała Asia w wielkiej puszczy
Mała Asia w wielkiej puszczy

„Mała Asia w wielkiej puszczy” jest historią żubrzego cielaczka, jego pierwszych dni w stadzie, a także momentu, w którym ociera się o śmierć. Na szczęście wszystko kończy się dobrze, jednak ta nieprzyjemna przygoda przybliża czytelnikom realne niebezpieczeństwa, z którymi mierzą się dzikie zwierzęta. Ewa Nowak pisze w sposób zrozumiały dla małego czytelnika, a jednocześnie zaznajamia z nazewnictwem specyficznym dla danego gatunku. Prezentuje również człowieka oraz jego rolę w życiu zwierząt. Cenię książki, które oprócz tworzenia historii, szkicowania bohaterów i budowania napięcia, potrafią również przemycać wiedzę i cenne informacje. Taka właśnie jest „Mała Asia w wielkiej puszczy”.

Mała Asia w wielkiej puszczy
Mała Asia w wielkiej puszczy

Każda książka z serii „Pomóż mi przetrwać” będzie odpowiednia do pierwszych prób samodzielnego czytania. Tekst jest odpowiednio długi, czcionka duża, wyraźna i wystarczająco rozstrzelona do wieku czytelnika. Ilustracje znajdują się na każdej stronie, co na pewno nie pozwoli na znużenie tekstem.

Polecam ciepło „Małą Asię w wielkiej puszczy” bo to pochwała na cześć natury, zachęta do myślenia o ekologii, a także urocza historia, która chwyta za serce.

Mała Asia w wielkiej puszczy
żubr wygląd

Inne książki z tej serii:

„Porwanie jeża Eliasza”

„Elwirka na śnieżnej pustyni”

„Reginka szuka domu”

„Miron w pułapce”

„Złamane skrzydło Adrianka”

„Mała Asia w wielkiej puszczy”, Ewa Nowak

Wydawnictwo HarperKids, 2021

Liczba stron: 32

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *