3+,  4+,  5+,  6+,  Edukacyjne,  O przyrodzie,  O zwierzętach

„Mały Bóbr”

Ach, ile ciepła jest w tej książce, łagodności i szacunku dla natury. Ile wiedzy o bobrzych zwyczajach, ich upodobaniach i charakterystycznych cechach. Na niecałych 30 stronach mały czytelnik dostanie tyle informacji, aby już zawsze z podziwem patrzeć na te niebywale potrzebne zwierzęta.

Mały Bóbr
Mały Bóbr

Mały Bóbr jest zwierzakiem bardzo ciekawskim. Zastanawia się, dlaczego nie czuje zimna w wodzie? Czy to przez jego gęste futro i tłuszczyk? Po co mu takie długie i mocne zęby? A czemu ma taki płaski i mięsisty ogon? Tymi pytaniami zasypuje rodziców. Mogłabym pożyczyć od nich trochę wyrozumiałość, bo tak cierpliwie odpowiadają na każde pytanie swojego malucha 😉

Mały Bóbr

Właśnie w ten sprytny sposób czytelnik zyskuje wiedzę na temat bobrzych zwyczajów. Autorka podkreśla również wyjątkowy wkład tych zwierząt w ekosystem. A także to, jak piękną inspiracją są dla ludzkich działań. Robi to tak zręcznie, że nawet nie wiesz kiedy, a stajesz się przyjacielem tych wdzięcznych zwierzaków.

To nasze pierwsze spotkanie z serią „Zwierzęta z mojego lasu” i przyznam, że „Mały Bóbr” godnie reprezentuje cały cykl. Na tyle zachęcająco, że na pewno sięgniemy po poprzednie części.

Mały Bóbr

„Mały Bóbr”, Joanna Kowalczyk-Bednarczyk

Ilustracje: Paulina Nachman

Wydawnictwo Studio Koloru, 2022

Liczba stron: 30

Wiek: 3+

Inne książki edukacyjne dla dzieci: „Jad”, „Na boisku”, „Co wstrząsa Ziemią?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *