4+,  5+,  6+,  7+,  8+,  9+,  Kartonówki,  O sztuce,  Picturebook

„Miastonauci”

Picturebook nieoczywisty. Fantazyjna wyszukiwanka. Surrealistyczna kartonówka. Artbook, który przenosi do miasta jak ze snu. To właśnie „Miastonauci” – zachwycająca książka obrazkowa dla dzieci (i nie tylko).

Miastonauci

Kto stworzył „Miastonautów”? Tytus Brzozowski, architekt i akwarelista, który w swoich pracach snuje wizje świata magicznego, onirycznego i nieracjonalnego. Pełnego lekkości i fantazji. Z budowlami, które jakimś cudem oparte są o niemożebnie cieniutkie kolumny. Z imbrykami unoszącymi się w powietrzu dzięki wielkim balonom. Także z lewitującymi kamienicami, wieżami strzelistymi jak igły i tramwajami, które wyjeżdżają wprost z budynków. A wszystkie te budowle żyją, są dynamiczne, niemal widzisz, jak się poruszają. Pewnie dlatego, że na ich dachach, balkonach, w oknach i na placach autor umieścił dziesiątki postaci.

Miastonauci
Miastonauci

I te postacie również wydają się jak nie z tego świata. Rzucają między sobą wielkie plażowe piłki, trzymają latawce, nienaturalnie duże kostki do gry i parasole. Chodzą po linie, unoszą się w powietrzu, latają w papierowych samolotach. Są tu też wyolbrzymione ptaki, które dziobami chwytają płytki domina, pingwin, który razem z chłopcem kogoś szuka, słonie gubiące po drodze kostki do gry. Ktoś niesie butelkę z mlekiem, ktoś inny przygląda się cudacznym budzikom, a wiewiórka podąża za swoim orzeszkiem.

„Miastonauci” to książka jedyna w swoim rodzaju. Oglądaj ją więc uważnie i z otwartą głową. Przyglądaj się szczegółom, może znajdziesz ukryte zagadki matematyczne. Szukaj detali, podążaj za postaciami i daj się ponieść wyobraźni. W całej tej fantastycznej podróży rozpoznasz również budowle dobrze znane, elementy polskich miast i poczujesz ducha metropolii.

Miastonauci

Polecam tę książkę jako odskocznię od oczywistości, jako zaproszenie do świata sztuki poprzez zabawę i grę. A czas spędzony z „Miastonautami” niech będzie dla Ciebie i Twojego dziecka pełen frajdy, szalonych pomysłów i zwariowanych scenariuszy.

„Miastonauci”, Tytus Brzozowski

Wydawnictwo Babaryba, 2017

Liczba stron: 14

Wiek: 4+

Inne picturebooki: „Wyspa Cieni”, „Opowiedz mnie”, „Wielka księga portretów zwierząt”, „365 pingwinów”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *