5+,  6+,  7+,  8+,  Edukacyjne,  O przyrodzie

„Zima w świecie przyrody”

Pamiętasz „Jesień w świecie przyrody”? To wyobraź sobie, że jest już kolejna część, czyli „Zima w świecie przyrody”. Ja też nie wiem, kiedy to zleciało. Szast-prast i za kilka dni witamy kalendarzową zimę. Dlatego jeszcze zanim na dobre spadnie puszysty śnieg, a mróz bezwstydnie zacznie podszczypywać w policzki/palce u stóp/uszy (wybierz, co wolisz), sięgnij po „Zimę w świecie przyrody”, a staniesz się świadomym obserwatorem nadchodzących zmian w naturze.

Zima w świecie przyrody
Zima w świecie przyrody

A zaobserwować można wiele, trzeba być tylko uważnym (i ciepło ubranym). Być może zauważysz gdzieś zimową kryjówkę świstaka albo orzesznicy (pamiętaj, aby nie przeszkadzać śpiącym zwierzętom). Może dostrzeżesz na polanie pokrytej śniegiem tropy zająca, jelenia lub łosia? A może nauczysz się rozpoznawać sikorki? Przyjrzyj się płatkom śniegu, ulep bałwana, pomyśl, jak wygląda życie pod wodą skutą lodem. Ach, ile fascynujących rzeczy czeka zimą (tylko żeby był śnieg 😉 ).

Zima w świecie przyrody
Zima w świecie przyrody
Zima w świecie przyrody

„Zima w świecie przyrody” to nie tylko ciekawostki i fenomenalne kadry (zdjęcia są bardzo mocną stroną tej książki), ale to również zachęta do bycia uważnym i wrażliwym. Do wsłuchiwania się w odgłosy natury, do obserwowania jej przemian i poczucia się jej częścią. Ta książka ściągnie Cię z kanapy i zabierze choćby na krótki spacer (albo to Ty ją zabierz ze sobą).

Dlatego, jeśli chcesz zarazić swoje dziecko miłością do przyrody, to „Zima” okaże się idealną pomocą. To książka, która uczy, aktywizuje i wyczula na świat, który nas otacza. A przecież również zimą jest taki piękny!

„Zima w świecie przyrody”, seria „Młodzi Przyrodnicy”, Patrycja Zarawska

Wydawnictwo Wilga, 2022

Liczba stron: 112

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *