5+,  6+,  7+,  8+,  Edukacyjne,  Serie

„Cecylka Knedelek”

Przed Tobą nietypowe książki kucharskie dla dzieci. Takie, które nawet niejadków zamienią w szefów kuchni. Bo wiadomo, że to, co przygotuje się samodzielnie, smakuje o wiele lepiej (choć ja nie protestuję, gdy podstawia mi się pod nos talerz z pomidorówką). A tak naprawdę chodzi o poczucie sprawczości i samodzielności u dzieci. I właśnie do kształtowania tych cech, idealnie nadają się książki z Cecylką Knedelek.

"Cecylka Knedelek"
"Cecylka Knedelek"

Dlaczego te książki są nietypowe? Ponieważ oprócz przepisów (prostych, ale również wymagających pomocy dorosłych), znajdziesz też krótkie opowiadania. Niemal każdy przepis (jest ich tu ponad 130!) z „Cecylki Knedelek, czyli książki kucharskiej dla dzieci” jest poprzedzony historią (prawie 100!) nawiązującą do dania. I to jest naprawdę świetne wprowadzenie do wspólnego pichcenia ciasta marchewkowego, kremu z zielonego groszku czy jesiennego kapuśniczaka. A przepisów jest tu baaardzo dużo i wszystkie zostały sprytnie posortowane według kolorów. Znajdziesz tu więc między innymi kuchnię żółto-pomarańczową, różowo-fioletową, zielono-oliwkową i kolorową.

"Cecylka Knedelek"

I uprzedzam, ta książka to solidne tomisko, które ma prawie 500 stron! Ale tylko tak poważnie wygląda, bo w środku apetyczne zapachy mieszają się z dobrym humorem i wesołymi przygodami Cecylki Knedelek i gąski Walerii.

„Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie” ma już „tylko” 60 stron. Ale za to jakich! Pełnych ciasteczek z choinką, makowych oponek i drożdżowych bałwanków. A więc znajdziesz tu przepisy na to, jak sprawić, aby święta były jeszcze słodsze. Jednak zanim wysypiesz mąkę na blat i rozbijesz jajka, przeczytaj o poszukiwaniu choinki przez Walerię. Odpowiedni klimat do pieczenia gotowy!

"Cecylka Knedelek"

Książki kucharskie Cecylki Knedelek (a właściwie to Joanny Krzyżanek) są niezastąpione przy wspólnym gotowaniu z dziećmi. Jestem przekonana, że wyczarują wiele pięknych i rodzinnych chwil, których zapach zostanie już z Tobą na zawsze.

"Cecylka Knedelek"

„Cecylka Knedelek, czyli książka kucharska dla dzieci”, „Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie’, Joanna Krzyżanek

Ilustracje: Zenon Wiewiurka

Wydawnictwo Jedność dla dzieci, 2007, 2018

Liczba stron: 496, 58

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *