2+,  3+,  4+,  O przyjaźni i relacjach

„Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka”

Są takie książki, które gdy nawet się z nich wyrośnie, to we wspomnieniach (dzieci i rodziców) zostaną na zawsze. Bo były pierwszymi historiami świątecznymi, bo czytało się je przy choince, bo Twój maluszek tak głośno się śmiał, gdy udawałaś odgłosy gąski i świnki. I właśnie jedną z takich książek, które budują piękne wspomnienia wspólnego czytania, może być dla Ciebie i Twojego dziecka „Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka”.

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka

To prosta i chwytająca za serce historia, w której nikt nie wyobraża sobie świąt bez gwiazdki na czubku choinki. Ani świnka, ani krowa, a na pewno nie gąska o imieniu Zuzia. Ta odważna gęś w jednej chwili postanawia zdobyć gwiazdkę z nieba, a w drugiej już próbuje wzbić się w powietrze. Robi to na wiele różnych sposobów, które z pewnością rozbawią maluszków. Okaże się jednak, że zdobycie wymarzonej gwiazdy nie jest takie proste. Zuzia nie tylko nie dosięgnie nieba, ale też zgubi się w śnieżnej zadymce. Czy odnajdzie przyjaciół? A może to oni odnajdą ją? I czy choinka będzie miała gwiazdkę?

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka

„Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” to książka, która w mig wyczaruje świąteczny nastrój

„Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” to książka z niepowtarzalnym wdziękiem. Wzruszy, wywoła uśmiech, a może i ekscytację u najmłodszych czytelników. A to wszystko nie tylko przez uroczą historię, ale również dzięki nieskomplikowanej konstrukcji, krótkim zdaniom i onomatopejom. Na pewno wiesz, jak zabawne jest dla dwulatka gęganie, kwikanie i muczenie. A jeśli czytając, zrobisz jeszcze teatralne – Bach! – to Twoje dziecko na pewno pokocha tę opowieść. Dodatkowo jej tekst jest także w języku angielskim (idealna książka dla rodzin dwujęzycznych).

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka

Wyjątkowy nastrój tworzą również ilustracje. Postaci zwierząt mają ołówkowe kontury, jakby ktoś przed chwilą je namalował, wyciął i przykleił na kolejnych stronach. Widać również pociągnięcia pędzlem, który białą farbą stworzył śnieżne rozbryzgi i zamiecie. A gwiazdka z nieba jest tak pięknie nieidealna, że inna po prostu nie mogłaby być.

„Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka” to książka, która w mig wyczaruje świąteczny nastrój. A ja polecam mieć ją za towarzyszkę, podczas wypatrywania pierwszej gwiazdki w Wigilię. To właśnie takie momenty budują wspomnienia.

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka
Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka

„Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka”, Petr Horáček

Wydawnictwo Babaryba, 2022

Liczba stron: 36

Wiek: 2+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *