2+,  3+,  4+,  Edukacyjne,  O zwierzętach

„Mój pierwszy atlas zwierząt”

„Mój pierwszy atlas zwierząt” to książka dla wszystkich, którym marzy się wyprawa dookoła świata i obserwowanie natury. Razem z Pako, wesołym psem, który jest przewodnikiem w tej podróży, odwiedzisz więc wszystkie kontynenty i poznasz ich dzikich mieszkańców. Dodatkowo twórcy tej książki zadbali, aby nie była to wyłącznie wycieczka palcem po mapie. Otóż na każdej rozkładówce znajdziesz kody QR, które sprawią, że gepardy, rekiny czy pingwiny będą na wyciągnięcie ręki.

„Mój pierwszy atlas zwierząt” to kolejna książka z serii „Życie bez granic”, która uzmysławia, jak fascynująca i różnorodna jest natura. Przeznaczona głównie dla najmłodszych czytelników jest atrakcyjnym zaproszeniem do podróżowania i odkrywania nieznanego. Zapoznaje z poszczególnymi gatunkami zwierząt oraz z nazwami kontynentów, dlatego jest też dobrym punktem wyjścia do poszerzenia wiedzy z geografii. Myślę, że „Mój pierwszy atlas zwierząt” będzie się świetnie uzupełniał z atlasem świata.

Podoba mi się bajer z kodami QR. Mocno wpływa na zaangażowanie młodych czytelników i rozbudza ich ciekawość. Pod każdym z nich kryje się krótki film prezentujący w naturze kilka wybranych zwierzaków z danego kontynentu. Dzięki nim całość zyskuje realnego wymiaru.

„Mój pierwszy atlas zwierząt” to książka solidnie wydana, atrakcyjna wizualnie i poszerzająca wiedzę nie tylko na temat zwierząt, ale również kontynentów (kilka zdań wprowadzenia na każdej rozkładówce to ciekawostki z wybranej części świata). A kody QR to już wisienka na torcie tego atlasu.

Myślę, że sprawdzi się już u dwulatków, więc śmiało po nią sięgaj, aby rozbudzić w dziecku miłość do natury. Będzie również wyśmienitą pomocą w przedszkolach, a także w edukacji domowej. Życzę Ci pięknych podróży z „Moim pierwszym atlasem zwierząt”.

„Mój pierwszy atlas zwierząt”, Cristina Banfi, Ronny Gazzola

Wydawnictwo JupiJo!, 2023

Liczba stron: 20

Wiek: 2+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *