4+,  5+,  6+,  7+,  Edukacyjne,  O przyrodzie

„Mój pierwszy zielnik”

Jeśli wybierasz się na spacer z zamiarem uważnego przyglądania się naturze, to nie zapomnij spakować do plecaka tej książki. „Mój pierwszy zielnik” zaprasza do przyrodniczych wypraw, bacznych obserwacji, a przede wszystkich do uwieczniania natury, a także pięknych wspomnień.

W tej książce znajduje się wszystko, co jest potrzebne do aktywnego zgłębiania tajemnic świata przyrody. Są wskazówki dotyczące wyposażenia dla badaczy roślin, są też informacje o tym, jak suszyć i prasować zebrane liście, kwiaty czy trawy. Oprócz tego w zielniku znajdziesz opisanych ponad 20 gatunków roślin. Są tu ich zdjęcia, rysunki oraz ciekawostki i pomysły na wykorzystanie do zabawy, a nawet do jedzenia. I oczywiście miejsce na wklejenie zebranych roślin.

„Mój pierwszy zielnik” to zaproszenie do świata botaniki. To zachęta do rodzinnej zabawy pełnej zachwytów. To również książka, która uczy szacunku do przyrody i bacznego jej obserwowania. A samodzielne uzupełnianie stron z pewnością da dziecku ogromną satysfakcję. „Mój pierwszy zielnik” będzie pamiętnikiem Waszych wspólnych spacerów.

Dlatego, jeśli chcesz zarazić swoje dziecko miłością do natury i szukasz urozmaicenia podczas spacerów (które bez jakichkolwiek atrakcji bywają dla dzieci nudne), to sięgnij po „Mój pierwszy zielnik. Zbieram kwiaty, liście i trawy”. Jestem pewna, że dzięki tej książce również Ty wrócisz pamięcią do czasów dzieciństwa.

To kto z Was robił zielniki, gdy był dzieckiem? 🙂

„Mój pierwszy zielnik. Zbieram kwiaty, liście i trawy”, Stefanie Zysk, Yousun Koh

Wydawnictwo Jedność, 2023

Liczba stron: 56

Wiek: 6+

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *