4+,  5+,  6+,  7+,  8+,  Edukacyjne,  O ekologii,  O przyrodzie

„Kiedy bociany wróciły do domu”

Gdy o naturze pisze się z wrażliwością i ubiera się ją w historię z bohaterami, których przepełnia idea i wiara w zmianę, to wtedy powstają książki cudowne. Jedną z nich jest właśnie urzekająca opowieść o Beanie i jej miłości do bocianów, „Kiedy bociany wróciły do domu”.

Kiedy bociany wróciły do domu
Kiedy bociany wróciły do domu

Być może pomyślisz, że tytuł sugeruje coroczny powrót tych dostojnych ptaków z ciepłych krajów. Jednak nie do końca o to chodzi. Beanie mieszka w Anglii i zastanawia się, dlaczego przelatujące nad jej głową bociany, nigdy nie lądują w jej wiosce. Okaże się, że dawno temu ludzie z tych terenów polowali na bociany, co, oczywiście, skutecznie zniechęciło je do zakładania tu gniazd. Od chwili, gdy dziewczynka się o tym dowie, myśli w jej głowie intensywnie będą krążyć wokół przywrócenia bocianów do Anglii. Szczęśliwie trafi też na informację o rannych bocianach w Polsce, dla których brakuje miejsca w zoo. Trzeba więc zrobić wszystko, aby je tu sprowadzić i osiedlić, aby założyły kolonię.

Kiedy bociany wróciły do domu
Kiedy bociany wróciły do domu

Beanie nie jest osamotniona w swoich pomysłach i działaniach. Wspierają ją mieszkańcy wioski oraz bliscy. Determinacja i entuzjazm dziewczynki w połączeniu z otwartymi sercami innych ludzi sprawią, że plan Beanie zakończy się powodzeniem. Jak do tego wszystkiego dojdzie, musisz koniecznie przeczytać!

„Kiedy bociany wróciły do domu” pomaga zrozumieć dzieciom, że nikt nie jest za mały, żeby dbać o naturę.

Kiedy bociany wróciły do domu

„Kiedy bociany wróciły do domu” wzrusza i zachwyca. A powodów do zachwytów jest wiele. Zaczynając od tego, że u podstaw historii leżą prawdziwe wydarzenia, przez czułą i łagodną treść, kończąc na miękkich ilustracjach w naturalnych odcieniach ziemi, które doskonale współgrają z tekstem.

Ta książka w subtelny i nienachalny sposób uzmysławia, jak istotna jest natura i że nigdy nie jest za późno na zmiany. Wystarczy poczuć chęć do działania, być odważnym i uważnym. Może stać się też inspiracją dla młodych czytelniczek i czytelników, a także zachętą do dbania o przyrodę.

Jeśli więc szukasz książki, która uwrażliwia na otaczający nas świat, to bez wahania sięgnij po „Kiedy bociany wróciły do domu”. Życzę Ci pięknych chwil z tą rozczulającą książką.

„Kiedy bociany wróciły do domu”, Isabella Tree, Alexandra Finkeldey

Wydawnictwo Świetlik, 2023

Liczba stron: 32

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *