1+,  2+,  3+,  Kartonówki,  O przyjaźni i relacjach

„Czy chcesz być moim przyjacielem?”

Myszka szuka przyjaciela. Zagaduje długi zielony ogon. Potem popiskuje w stronę pary szarych płetw. Dalej plącze się pod cienkim i energicznym ogonkiem. Nawet właściciel rudej kity ignoruje małe stworzonko. Może w końcu ogon zakończony brązowym pędzelkiem nie przegoni myszki? Czy szukanie przyjaciela od ogona strony okaże się dobrym pomysłem?

Czy chcesz być moim przyjacielem?
Czy chcesz być moim przyjacielem?

„Czy chcesz być moim przyjacielem?” jest o potrzebie przyjaźni, o wytrwałości w jej poszukiwaniu i o sile nadziei. To wszystko oczywiście w formie przystępnej dla najmłodszych czytelników. Będzie więc humor, wdzięk i dużo kolorów. A jak to w książkach Erica Carle bywa, ta również spełnia więcej niż jedno zadanie.

Czy chcesz być moim przyjacielem?

Dzieci poznają zatem cały wachlarz rozmaitych zwierząt: ich wygląd, upodobania i dźwięki, jakie wydają. Będą zgadywać, wskazywać i na pewno się śmiać. Nauczą się rozpoznawać kolory i ich odcienie. A przede wszystkim będą kształtować swój gust i wrażliwość.

Czy chcesz być moim przyjacielem?

Grube, lakierowane strony, poręczny format (książka idealna do zabrania na spacer, wycieczkę, podróż) i ilustracje przykuwające uwagę gwarantują, że Twoje dziecko nie będzie chciało rozstawać się z tą książką. I oczywiście niepowtarzalny urok, tak charakterystyczny dla wszystkich książek Erica Carle 🙂

Myszka
Dwie myszki

„Czy chcesz być moim przyjacielem?” Eric Carle

Wydawnictwo Tatarak, 2019

Liczba stron: 26

Wiek: 0+

Inne książki Erica Carle: „Bardzo głodna gąsienica”, „Moja pierwsza książka o liczbach”

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *