7+,  8+,  9+,  Dla nastolatków,  O emocjach

„Szklana Góra”

O byciu odważnym można słuchać opowiadań, można oglądać filmy i czytać książki, można śnić. Ale można też odważnym po prostu być. Tylko jak być odważnym, gdy strach dusi, przygniata i ciągnie w dół? O tym właśnie jest kolejna książka z serii „Baśni nie dość znanych” – „Szklana Góra”.

Szklana Góra

W Hani jest dużo lęku i obaw. Tak dużo, że sam Król Strachu nie odstępuje jej na krok. Zwłaszcza gdy w jej głowie pojawia się choćby cień myśli o zrobieniu czegoś nowego, innego, ale tak bardzo pociągającego. Dlatego Hania nie wspina się na drzewa, nie jeździ hulajnogą, nie wchodzi nawet na niski murek. Bezpiecznie czuje się na kanapie obok mamy, gdy oglądają kolejny sezon serialu. Mama też woli, gdy córka jest w domu, bo przecież „w życiu trzeba być ostrożnym, pełno w nim pułapek”.

Szklana Góra
Szklana Góra

Jednak tak się nie da żyć, Hania czuje to podskórnie. Dlatego pewnej nocy przyśni jej się sen, który wszystko zmieni. Popchnie do działania, doda skrzydeł (może nawet dosłownie) i siły. Hania wybierze się na szczyt Szklanej Góry. Czy strach zniknie? Nie, ale uda się go oswoić i mieć za przyjaciela. Czy droga będzie prosta? Absolutnie! Pełna będzie lęku, wątpliwości, łez i zmęczenia. A czy mimo to warto będzie iść dalej? Tak!

Szklana Góra

To opowieść, która mówi „Boisz się, to dobrze. Bój się i działaj!”. Dodaje wiary w siebie, odwagi i wyciąga z wymoszczonej kanapy wprost do prawdziwego świata. Tam, gdzie być może upadniesz, zedrzesz kolano, nabijesz guza, ale będziesz szczęśliwy. Szczęśliwy, bo odważny!

„Szklana Góra” to najmądrzejszy prezent, jaki możesz sprawić swoim dzieciom. Będzie dla nich wsparciem, przyjacielem i natchnieniem!

Radość

„Szklana Góra, Roksana Jędrzejewska – Wróbel

Ilustracja: Marianna Oklejak

Wydawnictwo Bajka, 2022

Liczba stron: 36

Wiek: 7+

Inne tytuły z serii „Siedem szczęśliwych. Baśnie nie dość znane”: „Kwiat paproci”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *