2+,  3+,  4+,  Edukacyjne,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Zdrowie” i „Przyjaźń”

Wspaniała seria przed Tobą – „Elementarz ważnych słów”! Słów, które pomogą maluchom zrozumieć dorosły świat. Bo nawet najmniejszy szkrab wie, na którego ziomka z przedszkola może liczyć w każdej sytuacji. Jednak może nie wiedzieć, że jest to właśnie lojalność. Na pewno też czuje, że jest mu dobrze, gdy z przyjaciółmi biega po placu zabaw. Ale czy ma świadomość, że to jeden ze sposobów na ładowanie baterii?

Elementarz ważnych słów
Elementarz ważnych słów

W „Zdrowiu” będzie między innymi o porannej higienie, ćwiczeniach, o leczeniu i o śnie. A w „Przyjaźni” o poczuciu przynależności do grupy, szacunku, szczerości i słuchaniu. Jednak nie martw się, te książki nie są przegadane, nie moralizują i nie narzucają nic na siłę. Możesz je potraktować jako punkt wyjścia i inspirację do rozmów. Przy każdym haśle znajdują się zaledwie 1-2 zdania na dany temat. A całą resztę dopowiesz z dzieckiem.

Elementarz ważnych słów
Elementarz ważnych słów

W pracy z tymi książkami pomocne będą ostatnie dwie strony. To zawsze 10 pomysłów na ich wykorzystanie. A więc na dalsze rozmowy, na pogłębienie tematu, być może na zatrzymanie się nad jakimś szczegółem. Może wykonasz z dzieckiem pracę plastyczną dotyczącą zdrowia czy przyjaźni, a może zainspirowani rozmowami zbudujecie w domu namiot z prześcieradeł i zaprosicie przyjaciół.

Elementarz ważnych słów
Przyjaźń

Książki z serii „Elementarz ważnych słów” delikatnie i mądrze uczą nazywać to, co dla dziecka abstrakcyjne. Pomagają budować słownictwo, bawić się językiem i rozumieć coraz więcej. Oswajają młodego czytelnika z kwestiami ważnymi i potrzebnymi. Oprócz „Zdrowia” i „Przyjaźni” znajdziesz w tej serii książki o świętowaniu, nauce, odwadze, spokoju czy życzliwości.

Piękna seria, która pomoże Ci dogadać się z własnym dzieckiem, a jemu dogadać się z resztą świata.

Przyjaźń
Przyjaźń

„Zdrowie” i „Przyjaźń”. Seria „Elementarz ważnych słów”, Helen Mortimer

Ilustracje: Cristina Trapanese

Wydawnictwo Słowne Młode, 2022

Liczba stron: 32

Wiek: 2+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *