1+,  2+,  3+,  Kartonówki,  Serie

„Zabawy z dźwiękiem”

Najnowsza seria od wydawnictwa Harperkids to cztery tytuły, które łączą w sobie obraz, tekst, dźwięk i dotyk. Przeznaczone są dla najmłodszych czytelników i czytelniczek, a dzięki różnorodnej tematyce trafią w gust każdego i każdej z nich.

Jest tu więc historyjka o pewnym lwie, który uciszał hałaśliwe zwierzęta. Dlaczego to robił? Bo nie chciał, aby ktoś obudził jego małe lwiątka (jakie to życiowe 😉 ). Jest też opowieść o leniwcu, który bardzo powoli jechał samochodem. Popędzały go lew, panda, a nawet żyrafa. Nikt nie mógł się spóźnić. A dokąd? Na przyjęcie urodzinowe leniwca, oczywiście. Kolejna część zabierze Cię rakietą w kosmos, aby przeżyć tam niezapomnianą przygodę i odnaleźć księżyc. A ostatnia to piracka wyprawa i poszukiwanie skarbu na bezludnej wyspie.

Ciszej
Ciszej

Seria książek „Zabawy z dźwiękiem” to radosne odkrywanie świata.

Nie bez powodu piszę, że każde dziecko znajdzie w tej serii coś dla siebie. Bo oprócz tego, że książki opowiadają różne historie, to ich bohaterami są zarówno zwierzęta („Ciszej!” i „”Leniwcu, pospiesz się!”), jak i ludzie („Rakieta startuje!” i „Przyjęcie u piratów!”). A podkreślam ten fakt, ponieważ wiem, że dziecięce preferencje odnośnie książkowych bohaterów bywają dla dorosłych zaskakujące.

Leniwcu, pospiesz się
Leniwcu, pospiesz się

W środku każdej książki czeka tekst krótki, ale dynamiczny, z powtórzeniami i onomatopejami. Ilustracje natomiast przyciągają intensywnymi kolorami, uśmiechniętymi buziami i wesołymi scenami. I najważniejsze – są tu dźwięki! Małe paluszki z łatwością odnajdą okrągłe wycięcia, a po naciśnięciu guzików do ich uszu dobiegną odgłosy hałaśliwej małpki, jadącej ciuchci, startującej rakiety czy szumiących fal. Dźwięki są czyste, wyraźne i nie drażnią (co nie jest rzadkością w książkach tego typu).

Rakieta, startuje
Rakieta, startuje

„Zabawy z dźwiękiem” to solidne książki, z którymi wspólne czytanie to aktywna zabawa. Zadaniem dzieci jest bowiem odnalezienie właściwego guzika, aby usłyszeć odpowiedni dźwięk. A to może okazać się wyzwaniem, zwłaszcza gdy trzeba znaleźć guzik różowy, aby usłyszeć odgłos „błękitnych fal”. Mała zmyłka dla mózgu.

Jeśli szukasz książek, które sprawdzą się podczas wspólnego czytania i zabawy, które rozwiną zmysły Twojego dziecka i pobudzą wyobraźnię, to koniecznie sprawdź „Ciszej!”, „Leniwcu, pospiesz się!”, „Rakieta startuje!” i „Przyjęcie u piratów!”.

Przyjęcie u piratów
Przyjęcie u piratów

Seria „Zabawy z dźwiękiem”. „Ciszej!”, „Leniwcu, pospiesz się!”, „Rakieta startuje!”, „Przyjęcie u piratów!”

Wydawnictwo HarperKids, 2023

Liczba stron: 10

Wiek: 1+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *