3+,  4+,  5+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach,  Serie

„Pan Brumm wchodzi na boisko”

Gdy wydry pukają do Twoich drzwi i mówią, że pomyślały o Tobie, bo potrzebują rozegrać mecz próbny z jakimiś „cieniasami”, to takiej zniewagi nie można odpuścić. Trzeba wtedy zebrać przyjaciół, czyli bobra, borsuka, jeża i złotą rybkę, i ruszyć na boisko, aby udowodnić to i owo przemądrzałym wydrom. I właśnie o meczu piłkarskim pełnym zwrotów akcji jest książka „Pan Brumm wchodzi na boisko”.

Pan Brumm wchodzi na boisko
Pan Brumm wchodzi na boisko

Drużyna Pana Brumma (przyjaznego niedźwiadka) początkowo pełna zapału, szybko jednak traci pewność siebie, gdy zauważa, że wydry to całkiem mocny zespół. Mają bowiem odpowiednie stroje i potrafią robić piłkarskie sztuczki. Na dodatek sędzią jest wujek wydr, Ryjek. I jak tu z nimi wygrać?

Pierwsza połowa okazuje się porażką dla niezdarnego niedźwiadka z bananem w łapce i jego ekipy. Trzeba coś szybko wymyślić. Na szczęście kaszalot (czyli złota rybka) zna trzy sekretne złote zasady futbolu. Czy one odmienią los meczu na korzyść Pana Brumma, Bobiego, Borsuka i Igiełki?

Pan Brumm wchodzi na boisko
Pan Brumm wchodzi na boisko

„Pan Brumm wchodzi na boisko” to książka, która zachwyci każdego fana i każdą fankę piłki nożnej.

„Pan Brumm wchodzi na boisko” to kolejny tytuł z serii przygód o spokojnym i nieco fajtłapowatym niedźwiadku. Może i miś jest nieco flegmatyczny, ale dynamicznej akcji w tej książce na pewno nie brakuje. Podobnie jak dobrego humoru i mądrego przesłania. Bo to opowieść o niepoddawaniu się i wykorzystywaniu swoich mocnych stron. Również o tym, jak traktować porażkę i jak cieszyć się ze zwycięstwa. A trochę też o tym, że czasem o wszystkim decyduje los i przypadek.

Pan Brumm wchodzi na boisko

Żywiołowemu tekstowi kroku dotrzymują równie energiczne ilustracje. Patrząc na nie, możesz niemal poczuć, jak piłka przelatuje koło Twojego ucha. Dużo w nich ruchu, emocji i żartu. Koniecznie zwróć też uwagę na wyklejkę prezentującą słowniczek cieszynek Pana Brumma.

„Pan Brumm wchodzi na boisko” to książka, przy której trudno usiedzieć w miejscu. A jeśli trafi w ręce młodego piłkarza lub młodej piłkarki, to z pewnością wzbudzi ochotę na mały meczyk. Polecam do wspólnego radosnego czytania!

„Pan Brumm wchodzi na boisko”, Daniel Napp

Wydawnictwo Bona, 2021

Liczba stron: 34

Wiek: 4+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *