1+,  2+,  3+,  Kartonówki,  Serie

„Miś Pracuś”

Jeśli szukasz atrakcyjnych, aktywizujących i solidnych książek dla najmłodszych, to koniecznie zwróć uwagę na serię o Misiu Pracusiu. Niedawno ukazały się dwa nowe tytuły, o pracy weterynarza i kapitana statku. I obie są kapitalne!

Miś Pracuś. Weterynarz
Miś Pracuś. Weterynarz

Seria „Miś Pracuś” to książki, w których nie ma za dużo tekstu, jest on jednak melodyjny i rymowany. Liczne powtórzenia („Miś Pracuś, Pracuś Miś”) pomagają dziecku zapamiętać tekst, dzięki czemu może ono „czytać” książki razem z rodzicem. Jednak te książki nie służą wyłącznie do czytania. Ich barwne i bogate w szczegóły ilustracje są zachętą do dalszego poznawania świata.

Miś Pracuś. Weterynarz

W „Weterynarzu” pojawią się przeróżne zwierzęta, będzie pokazany gabinet weterynaryjny, poczekalnia i sprzęt lekarski. Na podstawie każdej strony możesz wymyślić dodatkową historyjkę i zadawać dziecku pytania. Może to być również prosta wyszukiwanka. Zastosowań jest cała mała, wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Równie ciekawie jest w części „Kapitan statku”. Tu także dziecko może wyszukiwać psy, koty, myszy, mewy, owce czy małpy. Nauczy się nazw przeróżnych statków. Będą tu więc żaglówki, promy, wycieczkowce czy niewielkie łódki, a nawet tratwa. Zajrzy za kapitański ster i dotrze do portu, w którym tętni życie.

Miś Pracuś. Kapitan statku

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji dla małych rączek będą ruchome elementy. Można tu więc wysuwać, przesuwać, odkrywać i zakrywać. Wyrywać natomiast będzie trudno, bo to naprawdę solidnie wykonane książki. Strony są bardzo grube, rogi zaokrąglone, a format niewielki.

Seria „Miś Pracuś” będzie idealna dla dzieci już od pierwszego roku. Sięgaj po nią śmiało, bo to dopracowane książki, które sprawią maluchom dużo radości.

Miś Pracuś. Kapitan statku
Miś Pracuś. Kapitan statku

„Miś Pracuś. Weterynarz”, „Miś Pracuś. Kapitan statku”, Benji Davies

Wydawnictwo Wilga, 2023

Liczba stron: 8

Wiek: 1+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *