3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  O przyjaźni i relacjach

„Syreni Księżyc”

„Syreni księżyc” to jedna z tych książek, które na długo zostaną w pamięci dziecka. Może nawet na zawsze, gdy za jakiś czas będzie wspominać momenty, kiedy razem czytaliście. Bo tych magicznych ilustracji nie da się szybko zapomnieć, a baśniowy nastrój towarzyszyć będzie jeszcze długo po zamknięciu książki. Przed Tobą opowieść, która przenosi do innej krainy, jest czuła i dobra.

Syreni Księżyc
Syreni Księżyc

Historia skupia się wokół dwóch przyjaciółek, Molly, która żyje na lądzie i Merrin (syreny), której domem są morskie głębiny. Dziewczynki uwielbiają pływać razem z delfinami, szukać skarbów w morskich jaskiniach i przyglądać się stadom wielorybów. A już niebawem w miasteczku rozpocznie się święto Syreniego Księżyca, podczas którego wszystkie morskie stworzenia mogą wyjść z wody i szybując w powietrzu, spędzić czas z mieszkańcami wioski. Merrin i Molly nie mogą się doczekać. Młoda syrena musi jednak pamiętać o jednej rzeczy – jeśli nie wróci do domu, zanim blask księżyca zniknie z powierzchni morza, to magia zniknie z zatoki.

Syreni Księżyc

„Syreni Księżyc” to książka, w której magia przeplata się z rzeczywistością.

Pewnie już się domyślasz, że Merrin będzie miała problemy z powrotem na czas. Tak właśnie będzie. Jednak po drodze wcale nie zgubi pantofelka, przyczyną nie będzie też zauroczenie, ani nieroztropność. Otóż Merrin będzie musiała pomóc przyjaciółce, nawet jeśli jej łuski miałyby wyschnąć. Jak zakończy się ta historia? Musisz sam/a przeczytać 🙂

Syreni Księżyc

„Syreni księżyc” aż iskrzy od magii i błyszczy światłem odbijającym się od łusek na ogonie Merrin. Historia łagodnie otula i wprowadza w tajemniczy i baśniowy nastrój. To zapewne też zasługa fenomenalnych ilustracji. Są pełne głębi i miękkie. I choć dominują w nich barwy nocy oraz liczne światłocienie (popatrz tylko na ilustracje obrazujące podwodny świat), to bije z nich ciepło i niepowtarzalny klimat. Już sama okładka przyciąga jak magnes.

Polecam Ci czytać tę książkę z dzieckiem zawsze, gdy potrzebujecie wyciszenia, spokoju i aury wyjątkowości. Będzie też pięknym zakończeniem dnia, jeśli przeczytacie ją przed spaniem. Jest spora szansa, że wywoła wtedy ekscytujące sny.

Syreni Księżyc

„Syreni Księżyc”, Briony May Smith

Wydawnictwo TAKO, 2023

Liczba stron: 36

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *