2+,  3+,  4+,  5+,  Kartonówki,  O ekologii

„Czyje jest morze?”

Czy morze należy tylko do wodnych stworzeń, do kalmarów, meduz i płaszczek? Obok żółwia morskiego przepływa kapsel od butelki, płaszczka zakopująca się w piasku, znajduje pustą puszkę, a meduza sprawnie wymija plastikowy widelec. W morskiej toni robi się coraz niebezpieczniej i brudniej. Morze powoli przejmują śmieci.

Czyje jest morze?
Czyje jest morze?

„Czyje jest morze?” to pomysłowa kartonówka dla maluchów. Połączenie mądrego przesłania z pobudzającą wyobraźnię formą, będzie pięknym wstępem do pierwszych rozmów o ekologii. Książka przyciąga wyrazistymi kolorami, a wycięte w stronach kształty aktywizują młodych czytelników. Zapraszają do zabawy w zgadywanie, co tak naprawdę jest na swoim miejscu w morzu. Foliowa reklamówka, czy może jednak meduza?

Czyje jest morze?
Czyje jest morze?

Książka Canizalesa nie moralizuje i nie ocenia. Wskazuje jedynie na problem i pozostawia przestrzeń do rozmów, dalszych rozważań. Tak ważny temat został ujęty w niebanalną formę, przystępną i atrakcyjną dla dzieci.

Takie książki sprawiają, że dbanie o planetę, będzie dla naszych dzieci naturalne i oczywiste. Dlatego polecam ją już nawet dwulatkom.

Czyje jest morze?
Konik morski

„Czyje jest morze?” Canizales

Wydawnictwo Tatarak, 2018

Liczba stron: 22

Wiek: 2+

Inne książki proekologiczne: Książki o ekologii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *