6+ 7+ 8+ O emocjach

„W rytmie serca”

Ogromnie doceniam książki, które pomagają kształtować w dzieciach wrażliwość, uważność, zrozumienie i umiejętność doceniania różnorodności. A właśnie na różnicach (choć paradoksalnie też na podobieństwach) opierają się historie, napisane przez Aleksandrę Struską-Musiał w książce „W rytmie serca”.

Te czułe opowieści to pięć historii o dzieciach, które doświadczają pewnego rodzaju wykluczenia. Tereska ma zespół Downa i kocha taniec. Jednak nie każdemu podoba się, jak tańczy. Wrażliwość Wojtka pomaga mu dostrzegać piękno tam, gdzie nie każdy je widzi. Czasami jest z tego powodu niezrozumiany przez kolegów i koleżanki. Malwina natomiast ma chore serce, które bywa przeszkodą w spełnianiu pragnień, a nawet w budowaniu przyjaźni. Jest jeszcze Marcin, który na samą myśl o wystąpieniu przed klasą oblewa się rumieńcami, przez co niektórzy przezywają go pomidorem. I Basia, która najbardziej na świecie kocha pisanie, jednak nie uważa tego za wielką wartość. Zwłaszcza po pewnej sytuacji, w której obdarowana koleżanka nie umiała docenić jej wiersza.

„W rytmie serca. Opowieści o dzieciach, które uwierzył w siebie”

Dzieci nie zawsze mają lekko. Na ich drodze również pojawiają się trudności i przeszkody. Czasami są to blokady, które ktoś przed nimi stawia, zabierając radość i entuzjazm. A czasami te blokady piętrzą się w młodych głowach tak bardzo, aż odbierają chęć do zabawy, nauki, pasji. I naszym, dorosłych, zadaniem jest uważne przyglądanie się dzieciom. Wyłapywanie tych momentów, stanów, sytuacji. Reagowanie, rozmawianie, wspieranie. Bez względu na to, czy jest się rodzicem, ciocią, nauczycielem czy sąsiadką.

Książka „W rytmie serca” będzie więc doskonałym wyzwalaczem ważnym rozmów i przemyśleń. Będzie też wsparciem dla dzieci i ich opiekunów. Bazą do szkolnych dyskusji, terapeutycznych spotkań i wszelkich warsztatów, których zadaniem będzie zwrócenie uwagi na różnorodność. To książka, z której mądre ręce wyjmą wiele dobra i rozsieją je dookoła.

Historie, które tu poznasz, pozostawiają czytelnika z optymizmem, otuchą, dobrą myślą. Takie jest właśnie zadanie książki „W rytmie serca” – uwrażliwiać, dodawać sił i wiary w siebie. Dlatego sięgaj po nią śmiało i obserwuj, jak roztacza się fala dobra!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *