6+,  7+,  8+,  9+,  O przyjaźni i relacjach,  Serie,  Z humorem

„Panda na scenie”

„Panda na scenie” to druga część nieprawdopodobnych przygód pandy o imieniu Pudding, która jest największą fanką Mary Poppins wśród zwierząt. A może i nawet wśród ludzi. Jej uwielbienie do tej postaci jest tak duże, że wszystkie jej dotychczasowe decyzje i kroki (a czasem przypadek) sprawiły, że tak jak Mary, została nianią w pewnej zwariowanej rodzinie. Jak do tego doszło, przeczytasz w pierwszej części, „Panda na progu”, natomiast w „Pandzie na scenie” podejrzysz dalsze losy Pudding, Calluma i całej reszty.

W tej części autorka, Sarah Horne, skupia się na dość istotnym temacie. Otóż pod warstwą komicznych i szalonych sytuacji, kryją się przemyślenia na temat różnych pokus. Tata Calluma wraz z pandą chcą być jeszcze bardziej sławni, a wizja przeprowadzki do Hollywood i zarobienia większych pieniędzy na długo przesłania im oczy. Penni Pi, dziennikarka, która chce zdemaskować pandę, również pragnie rozgłosu, a nade wszystko chce utrzeć nosa swojemu szefowi. Jedynie Callum, dla którego propozycja wyjazdu do Hollywood wydaje się podejrzana, zachowuje zdrowy rozsądek. I choć początkowo dorośli nie chcą go słuchać, to ostatecznie uda mu się przekonać mamę. A potem… To już sami przeczytacie!

„Panda na scenie” to książka, która dorosłym daje pstryczek w nos.

Gdy czytałam „Pandę na scenie”, to nie mogłam zrozumieć, dlaczego dorośli nie chcą uwierzyć w to, co mówi Callum. Czy można aż tak zachłysnąć się sławą? Czy wizja pieniędzy i hollywodzkiego życia może omamić aż tak, aby wyłączyć racjonalne myślenie? Być może. W tej książce sytuacje, dialogi i okoliczności są oczywiście celowo przejaskrawione. Jednak czy jako ludzie nie mamy tendencji do podążania na skróty? Do bycia łasymi na komplementy i chwytania okazji, które mają zmienić nasze życie na lepsze?

W „Pandzie na scenie” to właśnie Callum okazuje się bardziej ostrożny i trzeźwo myślący niż jego rodzice. Takie odwrócenie standardowych ról to pstryczek w nos dla każdego, komu wydaje się, że wie lepiej, niż dziecko.

„Panda na scenie” to dynamiczna akcja, komiczne sytuacje i wyraziści bohaterowie. To książka, którą dzieci pokochają za zwariowane tempo i niewiarygodne przygody.

„Panda na scenie”, Sarah Horne

Wydawnictwo Wilga, 2023

Liczba stron: 144

Wiek: 6+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *