3+,  4+,  5+,  6+,  O emocjach,  Serie

„Zosia Iskierka, przyszła liderka”

O tym, ile może zdziałać autentyczny i szczery lider, dobitnie przekonaliśmy się w ostatnich dniach. I choć nie każdy nim będzie, to odwaga i wytrwałość w działaniach przyda się nam wszystkim. O odwadze właśnie, o przełamywaniu własnych barier, a także o ogromnej mocy solidarnej grupy jest książka „Zosia Iskierka, przyszła liderka”.

Zosia Iskierka, przyszła liderka

To nie jest książka tylko dla urodzonych liderów, to książka dla każdego. Bycia liderem można się w pewien sposób nauczyć. Ale podstawa zawsze jest taka sama – szanuj ludzi i rób dobro! Zosia Iskierka jest najlepszym przykładem, że dobre chęci, entuzjazm i działanie mimo strachu mogą zmienić świat na lepsze.

Zosia Iskierka, przyszła liderka
Zosia Iskierka, przyszła liderka

Gdy zauważa wielką górę śmieci, nie może przestać o niej myśleć. Co zrobić, aby się jej pozbyć? Przecież to miejsce powinno żyć, oddychać. Już wie! Tu powinien być park! Zosia rozmawia z mieszkańcami, spisuje pomysły, układa w głowie plan działania. W końcu zbiera się na odwagę, aby porozmawiać z urzędnikami z ratusza. Czy Zosia się nie boi? Jasne, że się boi! Ma jednak oparcie w czułym i kochanym dziadku. I choć nogi jej się trzęsą, głos drży, a twarz piecze z przejęcia, Zosia wie, że trzeba „robić to, co należy; to, co jest do zrobienia”.

Zosia Iskierka, przyszła liderka
Zosia Iskierka, przyszła liderka

„Zosia Iskierka” popycha do działania!

„Zosia Iskierka, przyszła liderka” to książka o sile sprawczości, o podejmowaniu działań mimo przeciwności, o tym, że potrzeba nam ambitnych planów. To również opowieść o tym, że czyny zmieniają świat, a z pomocą życzliwych ludzi można zrobić naprawdę wiele.

Zosia w ratuszu

Cudowna książka, która dodaje wiary w siebie, inspiruje i popycha do działania. Tekst z mobilizującym przesłanie, a ilustracje to już wisienka na torcie. Ile tu detali, które cieszą oko! Plakaty z Sade i Fridą Kahlo, tęczowe przypinki. Ludzie we wszystkich odcieniach skóry, z piegami, w symbolicznych strojach, na wózku inwalidzkim (i z wystającym małym palcem u stopy z ciasnego sandała ;)). Ta książka kipi kolorami, radością i wzajemnym szacunkiem!

Jestem pewna, że Zosia Iskierka zarazi Twoje dziecko iskierką do działania, pomagania i zmieniania świata!

Zbudujmy park

„Zosia Iskierka, przyszła liderka”, Andrea Beaty

Ilustracje: David Roberts

Wydawnictwo Kinderkulka, 2019

Liczba stron: 32

Wiek: 3+

Inne książki dodające wiary w siebie: „Recepta na szczęście”, „Szklana góra” , „Próbowanie”, „Kwiat paproci”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *