6+,  7+,  8+,  9+,  Dla nastolatków,  O emocjach

„Próbowanie”

Żałuję, że nie umiem pisać recenzji w magiczny, poetycki i podniosły sposób. Zazwyczaj wychodzi mi tekst grubo ciosany (potem staram się go oszlifować, ale z różnym efektem), czasem z przekąsem, innym razem zabawny. Rzadko kiedy wzniosły. A „Próbowanie” to jednak książka liryczna i nostalgiczna. To przypowieść. Spróbuję zatem, jak umiem.

Próbowanie

Sam tytuł książki Kobiego Yomady już zdradza jej zawartość. Tak, będzie o próbowaniu, o doświadczaniu, przeżywaniu i wytrwałości. O tym, że jedna próba to za mało, trzeba podjąć kolejną. A może jeszcze jedną. Może być ich naprawdę wiele. Zwłaszcza jeśli coś głęboko w środku (w sercu? w głowie?) podpowiada, aby się nie bać, tylko działać. Albo bój się, ale działaj mimo to. Bo każda próba uczy, a każdy błąd przybliża do celu i kształtuje charakter.

Próbowanie
Próbowanie

Nie napiszę Ci wszystkiego o tej książce. Miej przyjemność z każdej strony „Próbowania”. Wiedz tylko, że trudno oprzeć się magicznemu nastrojowi tej historii, dlatego nie czytaj jej w biegu. Spróbuj czytać ją w różnych momentach życia, na różnym etapie. Może znajdziesz jeszcze więcej znaczeń. Jedno jest pewne – ta książka jest jak przyjaciel, który podaje rękę, gdy masz ochotę odpuścić, upaść i się poddać. Będzie Twoim prywatnym wsparciem!

Próbowanie

„Próbowanie” to książka dla dzieci i dorosłych. Dla każdego, kto chce zrobić coś więcej, ale boi się porażki, być może nie wierzy w siebie. A więc bierz „Próbowanie” pod pachę i biegnij na spotkanie z tym, co Ci w duszy gra!

Próbowanie
Nauczyciel w ogrodzie

„Próbowanie” Kobi Yomada

Ilustracje: Elise Hurst

Wydawnictwo Levyz, 2021

Liczba stron: 44

Wiek: 6+

Inne książki Kobiego Yomady: „Może. O magicznym potencjale, który drzemie w każdym człowieku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *