1+,  2+,  3+,  4+,  O przyjaźni i relacjach,  O zwierzętach

„Jesteśmy rodziną”

Lew Tołstoj w „Annie Kareninie” napisał: „Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne, ale każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób”. Życzyłabym sobie, aby każda rodzina na świecie była szczęśliwa, bez względu na to, kto ją tworzy.

Jesteśmy rodziną

W rodzinie można się kłócić, można się gniewać, można być daleko od siebie, ale nigdy nie może zabraknąć wzajemnego szacunku, wsparcia i miłości. Sandro Notalini w książce „Jesteśmy rodziną…” pokazuje różnorodność rodzin i ich wielką siłę.

Rodziny mogą być słodkie jak puszyste misie panda i kolorowe jak papugi. Mogą robić wspólnie mnóstwo rzeczy, a mogą cieszyć się jedynie ze wspólnego leniuchowania. Są też rodziny stale podróżujące i takie, które zapuszczają korzenie w jednym miejscu na długie lata. Można być przez rodzinę adoptowanym, można mieć dwie mamy i można mieć często inne zdanie. Jednak zawsze jest się w rodzinie kochanym!

Jesteśmy rodziną
Jesteśmy rodziną

„Jesteśmy rodziną” to książka, przy której serce mięknie, ramiona delikatnie opadają, dłonie chcą kogoś przytulić, a z ust ledwie słyszalnie wyrywa się „ooo, jakie to słodkie”. Taka właśnie jest ta książka, totalnie rozbrajająca!

I najważniejsze, wystarczą piękne ilustracje i garstka odpowiednio dobranego tekstu, aby zainspirować całe rodziny do rozmów o tolerancji, akceptacji i wyrozumiałości. Samo dobro!

Jesteśmy rodziną
Jesteśmy rodziną

„Jesteśmy rodziną” Sandro Natalini

Wydawnictwo Nasza Księgarnia, 2021

Liczba stron: 32

Wiek: 1+

Jeden komentarz

  • Prywatny Ośrodek Terapii Leczenia Uzależnień Arka

    Książka Jesteśmy rodziną wydaje się być obowiązkową pozycją wśród publikacji dla dzieci, która podkreśla wartości takie jak różnorodność, akceptację, tolerancję, wzajemne wsparcie. Taka książka może być idealnym prezentem dla dzieci z rodzin patchworkowych, wielokulturowych, wielorasowych, z niepełnosprawnościami ale też dla standardowej rodziny Kowalskich, którzy spotykają się z różnymi problemami na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *