3+,  4+,  5+,  6+,  7+,  O emocjach,  O przyjaźni i relacjach

„Kici Tyci Kociorożec”

Skoro Kicia ma różowe mięciutkie futerko, kolorowy róg i puszysty ogonek, to oczywiste jest, że może być jednorożcem. Na dodatek potrafi przecież wydawać z siebie głośne I-haaaaa! To czego więcej potrzeba? Otóż wsparcia i akceptacji.

Kici Tyci Kociorożec
Kici Tyci Kociorożec

Bez oparcia w przyjaciołach cały entuzjazm pryska, a Kicia przestaje w siebie wierzyć. Marzenia stają się coraz bardziej odległe, a koci łebek do tej pory wysoko podniesiony, teraz smętnie opada. Do czasu, gdy na drodze Kici staje Jednorożec! Czy to on doda małej Kici odwagi? Jasne! Kicia zyska nie tylko odwagę, ale też przyjaciela, z którym będą wymachiwać rogami, tupać kopytkami i ganiać za trzmielami. Świat znów opanują kolory, radość i beztroska!

Kici Tyci Kociorożec
Kici Tyci Kociorożec

„Kici Tyci Kociorożec” jest o akceptacji, odwadze, o byciu sobą i o marzeniach. To książka o walce z przeciwnościami, o wytrwałości i sile przyjaźni. Dodaje otuchy, wspiera i wzmacnia pewność siebie. Nieważne co myślą inni, bo jeśli czujesz się jednorożcem, to po prostu nim jesteś!

Kici Tyci Kociorożec

Gdyby ta książka miała zapach, to pachniałaby cieplutkim lukrem. A jakby wydawała dźwięki, to byłoby to czupurne I-haaaa w połączniu ze śpiewnym Miauuu. Podaruj „Kici Tyci Kociorożca” dzieciom, które są fanami jednorożców, puszystych kotków i słodkich ilustracji. A przede wszystkim tym, które potrzebują wzmocnienia i wiary w siebie. Będzie również dobrym punktem wyjścia do rozmów o tolerancji.

Kicia i Jednorożec
Kicia i Jednorożec

„Kici Tyci Kociorożec”, Shannon Hale, LeUyen Pham

Wydawnictwo Mamania, 2021

Liczba stron: 48

Wiek: 3+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *